Skip to content

סוגי אשרות שהייה בישראל: המדריך המלא

Avatar

Michael Decker

במדינת ישראל קיים מגוון רחב של סוגי אשרות שהייה, כגון ויזות תייר או ויזות עבודה, הנבדלות זו מזו בהליך קבלתן ובזכויות שהן מעניקות. אם אתם מעוניינים בהבאת מבקרים או עובדים זרים ארצה, הרשו לנו לעשות לכם קצת סדר בבלגן.

משרד עורכי הדין כהן, דקר, פקס, ברוש, מתמחה בנושאי הגירה וויזות כניסה לישראל. במאמר זה, עורך הדין מיכאל דקר יסביר בקצרה על סוג אשרות הכניסה ושהייה הקיימות בחוקי ישראל, ובאלו מצבים ניתן לקבל כל אחת.

ויזות עבודה בישראל לאזרחים זרים

אשרות שהייהאין זה חדש שמעסיק המעוניין להביא ארצה עובדים זרים, לכל סיבה שלא תהיה, צריך לעבור ביורוקרטיה מול רשויות ההגירה. המטרה של מדינת ישראל היא לשמור על איזון בין שני אינטרסים מנוגדים לכאורה. מצד אחד, לתת קדימות ועדיפות לאזרחי ישראל בענייני עבודה ופרנסה, ומצד שני לא לשכוח שאנו חיים בעידן גלובלי, שבו אזרחים זרים יכולים לעשות דברים שישראלים אינם יכולים, להביא ידע ייחודי ושירותים שאין בנמצא בישראל, ואולי אף לסייע ולהעצים את המשק כולו.

כאשר מדובר בעובדים מן המניין, למשל לענף הסיעוד, הבניין והחקלאות, יש הליך מסוים לקבלת האשרה. לעומת זאת, כאשר מדובר במומחים זרים מעולמות האקדמיה, ההיי טק, הרפואה, והסייבר, יש לעבור מסלול ביורוקרטי שונה. הדבר נכון גם כשמדובר בשהייה לפרק זמן קצר של מספר שבועות בלבד, לעומת שהייה לפרק זמן ארוך יותר. דהיינו, המסלול הביורוקרטי משתנה בהתאם לצורך הנדרש, לתנאי הבקשה, לתקופת מועד השהייה בארץ ולמומחיות הדרושה. בכל מקרה, ישנם סוגים שונים של אשרות שהייה לצרכים שונים.

סוגי אשרות שהייה: עושים סדר בבלגן

שמעתם על חוק הכניסה לישראל? כשמו כן הוא, זהו החוק שקובע אודות הכניסה לגבולותיה של ישראל בעת שמדובר על אזרחים זרים המעוניינים להגיע לישראל מסיבות שונות. כעת, נשאלת השאלה: מה אשרת הכניסה של אותו אזרח זר מקנה לו הלכה למעשה? האם מדובר אך ורק במטרת שהייה, או שמא מדובר גם בשאלה האם השהייה היא לטווח קצר או לטווח ארוך? הבאנו בפניכם את סוגי אשרות השהייה המרכזיות בישראל:

  • אשרת עבודה ב/1אשרה מסוג ב/1 היא זו שרלוונטית בעבור עובדים זרים מכיוון שהיא מקנה אשרת שהייה לצד אשרת עבודה זמנית. ראשית, המעסיק מגיש בקשה להעסקת עובד זר במשרד הפנים עוד בטרם הגעתו לישראל. אם נקבעה זכאות לאשרה אז המעסיק יקבל היתר עבודה בעבור אותו עובד זר, והעובד יקבל ויזת ב/1. האשרה תקפה לשנה, אולם ניתן להאריכה עד לתקופה מקסימלית של חמש שנים, למעט מקרים חריגים של עובדים זרים מענף הסיעוד. חשוב לציין שלא ניתן להגיע ארצה עם אשרת תייר, קרי אשרת ב/2 ולהתחיל את הפרוצדורה לקבלת אשרת עבודה ב/1 תוך כדי השהות בארץ, אלא אך ורק בעוד העובד נמצא בחו"ל.
  • אשרת ב/1 מומחה – ויזת ב/1 מומחה מיועדת למומחים זרים. דהיינו, אין מדובר בעובדים זרים של עבודות כפיים, אלא בעבודות בכירות המצריכות מומחיות ייחודית, רקע מקצועי מסוים ותעודות מקצועיות. כל אלו נבדקים בקפידה, ובסופו של דבר, לאחר מתן האישור, אנשי אקדמיה ומחקר, היי טק, הנדסה ועיתונות מקבלים אישור שהייה ועבודה בישראל. חשוב לציין כי הקריטריונים שיש לעמוד בהם כדי להיחשב "מומחה זר" הינם שכר העולה על פי 2 מהשכר הממוצע במשק, מיומנויות מקצועיות מסוימות שהן הסיבה להבאתו של אותו המומחה, יצירת מקומות עבודה חדשים במשק, וידע ספציפי שאין בנמצא בישראל. כמו כן, ההזמנה צריכה להגיע מתושב ישראל שאינו קבלן כוח אדם. כאמור, לאחר תהליך ביורוקרטי מול יחידת הסמך לעובדים זרים במשרד העבודה, ניתן האישור לסטטוס זה.

אשרות שאינן ויזת עבודה "רגילה"

  • אשרת ב/3 "נכנס מסופק"אשרת ב/3 ניתנת לאדם שמעמדו לא ברור ומוטל בספק, ועל כן האישור שהייה שניתן לו בישראל הינו לחודש ימים בלבד ולא לשלושה חודשים
  • אשרת תייר ב/2 – אשרת ב/2 מיועדת לתיירים ומבקרים. מי שמחזיק באשרת תייר יכול לשהות בישראל עד שלושה חודשים, ולפנות לקבל הארכה במקרים ספציפיים. יש להדגיש כי על בעלי במסגרת אשרת ב/2 חל איסור לעבוד בישראל.
  • אשרת ב/4אשרה זו מיועדת כאשרת שהייה הניתנת למתנדבים. מדובר בהגעה לישראל למטרות התנדבות בלבד ולא עבודה בשכר.
  • אשרת ב/5 למשקיעים בישראלאשרת ב/5 מיועדת למשקיעים זרים שהם אזרחי ארה"ב ובני משפחותיהם.

אשרות לימודים והשתקעות

אשרות אלו מיועדות למי שמעוניין להשתקע בישראל או שוקל זאת, עם או בלי קשר לתהליך ההתאזרחות בישראל. להלן סוגי ויזות שהייה אלו:

  • אשרת א/1 – מיועדת לעולים חדשים שעלו עקב חוק השבות המעוניינים לבחון השתקעות בישראל.
  • אשרת א/2 – ניתנת לסטודנטים המגיעים למטרת לימודים אקדמיים.
  • אשרת א/3 ואשרת א/4 – הן אשרות המיועדות לאנשי דת ולמשפחותיהם.
  • אשרת א/5 – הניתנת כרישיון ישיבה ארעי המיועד למי שמצוי בתהליך קבלת אזרחות ישראלית שלא על בסיס חוק השבות.

אשרת עבודה ניתנת למעסיק ולא לעובד הזר

חשוב לציין כי קיים בלבול רציני בעניין אשרת עבודה, על מנת לסבר את האוזן תזכרו שאשרת עבודה ניתנת אך ורק כהיתר העסקה למעסיק המעוניין להביא ארצה עובדים זרים, ולא לעובדים הזרים המעוניינים לעבוד בארץ. דהיינו, העובד הזר מקבל את אשרת העבודה שלו טרם הגעתו ארצה באמצעות המעסיק העתידי שלו, והוא אינו מגיע לישראל ורק לאחר מכן מתחיל בחיפוש עבודה. התהליך מתבצע על ידי המעסיק שמגיש פנייה למשרד הפנים על מנת להביא את העובד הזר לישראל, כאשר חלה עליו חובת ההוכחה  הדורשת הסבר ונימוק אודות הצורך בעובד זר ומומחיותו וזאת על מנת לוודא שאינה קיימת בארץ.

אז מה לעשות כאשר מעוניינים בעובדים זרים ומתלבטים בין סוגי אשרות שהייה?

כפי שניתן להבחין, ישנם סוגים מגוונים ורבים של אשרות שהייה. כל האשרות האלו כרוכות בתהליך ביורוקרטי מורכב אל מול הרשויות. על מנת לעשות את התהליך בצורה נכונה, חוקית ומסודרת, עליכם להפקיד את התהליך בידי עורך דין הגירה מומחה ומנוסה אשר מכיר את החוק על בוריו, עורך דין מיומן שיוכל לעשות לכם סדר בכל שלב ושלב בתהליך, החל מארגון כל המסמכים הדרושים, דרך מתן הייעוץ בנוגע לסוג האשרה הרלוונטי במקרה שלכם, יעניק לכם מענה על כל שאלה ועניין לאורך כל התהליך ועד לקבלת אשרת העבודה הרצויה כדת וכדין.

אשרות שהייה

:03-3724722

        055-9781688

 office@lawoffice.org.il

צרו קשר

Scroll To Top