Skip to content
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

רישום חברה חוץ-ממשלתית זרה בישראל

Joshua Pex
Joshua Pex

יצחק קץ

ברוצני להודות למשרד ובמיוחד לנטעלי בן דוד שהייתה לי לעזר ותמיכה. וגם מחוץ לשעות העבודה במידת הצורך במשך כמעט שנתיים וחצי של מתחים ויסורי נפש שהעביר אותי משרד הפנים בעזרת הפרקליטות וכל זאת רק על-מנת לאשר לי בדיקת רקמות לפי נוהל חו"ל להוכחת אבהות, דבר שאיפשר לי בסופו של דבר להביא את בני לחיות עימי בארץ לאחר פתירת אימו בחו"ל.

תודתי נתונה לכל הצוות שהיה חלק בתהליך מורכב זה.

ישנם לא מעט ארגונים בינלאומיים ללא כוונות רווח – בין אם הם מקדמים שיתוף פעולה בין ארה"ב לישראל, מסייעים לערביי ישראל ו/או לפלסטינים, או עוסקים בפעילות פוליטית נייטרלית – המעוניינים לפתוח שלוחות בארץ הקודש. בישראל פועלים שלל ארגונים מארה"ב, מאירופה וממקומות אחרים למען מגוון רחב של מטרות מקומיות ובינלאומיות. על מנת שגוף חוץ-ממשלתי זר יוכל לפעול בישראל באופן חוקי, יש לבצע רישום הולם ברשם העמותות, ולהגיש דו"חות שנתיים.

משרד עורכי הדין שלנו מתמחה בחוקי עמותות בישראל. אנו עומדים לרשותכם לאורך כל התהליך, החל מרישום ארגון חוץ-ממשלתי זר בישראל, דרך קביעת התקנון ועד טיפול בניגודי אינטרסים. במאמר זה, יסביר עורך הדין יהושע פקס את תהליך רישומו של מלכ"ר זר בישראל.ארגון חוץ-ממשלתי זר בישראל

האפשרויות לרישום ארגון חוץ-ממשלתי זר בישראל

ישנם שני מסלולים עיקריים לרישום הארגון שלכם בישראל:

* האפשרות הראשונה כרוכה בפתיחת מלכ"ר חדש ("עמותה"), ובניהול כל הפעולות דרך אותו גוף. הכללים לרישום עמותה חדשה הם גמישים מאוד, אם כי במקרה זה נדרש דיווח קפדני על המחזור הפיננסי ועל תרומות מחו"ל.

* אפשר גם לרשום חברה זרה לתועלת הציבור בישראל, עבור כל ארגון חוץ-ממשלתי המעוניין לפעול בישראל תחת שמו ו/או שם המותג שלו.

רישום עמותה חדשה בישראל אינו אמור להימשך יותר מעשר שעות, אם בוחרים בתקנון סטנדרטי ואם שני החברים המייסדים נמצאים בישראל. תהליך רישום חברה זרה בישראל נמשך לעיתים זמן רב יותר ותלוי בדרישותיו של הרשם.

המידע והמסמכים הנדרשים לרישום חברה חוץ-ממשלתית זרה בישראל:

  1. רשימת חברי הדירקטוריון בחברה הזרה וצילום של תעודות הזהות / הדרכונים שלהם.
  2. רשימת בעלי המניות בחברה הזרה וצילום של תעודת הזהות / הדרכונים שלהם (בארגונים קטנים יותר, זו אותה הרשימה כמו בסעיף 1).
  3. רשימת חברי ועדת הביקורת של החברה וצילום של תעודות הזהות / הדרכונים שלהם. (לתשומת לבכם: אם לחברה אין בעלי מניות, חברי דירקטוריון או ועדת ביקורת, אנו נזדקק לחוות דעת משפטית מטעם עורך דין ממדינת המוצא של הארגון, הקובע כי החוק המקומי אינו מחייב זאת).
  4. ייתכן שנוכל להשיג חוות דעת כזאת עבורכם, במחיר של כ-3,000 ₪ + מע"מ (המחיר המדויק תלוי במידע שיידרש בחוות הדעת).
  5. האגרה הממשלתית לפתיחת חברה זרה לתועלת הציבור בישראל היא 761 ₪ (נכון ל-2021).

מלבד זאת, אנו נזדקק גם למסמכים הבאים בעותק מקורי עם חותמת אפוסטיל.

* תעודת התאגדות

* תקנון החברה.

* תעודת תקינות – המוכיחה כי החברה הזרה אכן פעילה.

* החלטה מטעם האסיפה הכללית של החברה לפתוח חברה בישראל. מסמך זה חייב לכלול את שם החברה, כולל אישור לפעול בשם החברה בישראל ולקבל הודעות עבור החברה.

* פרטים על נכסי החברה, לרבות פיננסים. אם אין נכסים בבעלות החברה, יש לציין זאת במפורש במסמך הרשמי מטעם החברה הזרה.

את המסמכים שלעיל יש לתרגם לעברית ולצרף חתימת נוטריון המאשר את התרגום.

שימו לב: ברגע שהוגשה הבקשה, רשם החברות עשוי לדרוש מידע ומסמכים נוספים.

פתיחת חשבון בנק לעמותה

פתיחת חשבון בנק לארגון חוץ-ממשלתי, במיוחד אם המייסדים שלו אינם תושבי ישראל, היא מורכבת יותר מכפי שאפשר לדמיין. במיוחד כשמדובר בארגון אמריקני ללא כוונות רווח בישראל, השגת הניירת הרלבנטית עלולה להתגלות כתהליך מפרך, מפני שהבנקים המקומיים מעדיפים לא להתמודד עם דו"חות FATCA (החוק האמריקני לאכיפת מיסים בחשבונות זרים).

פנו למומחים בנושא חוקי עמותות

משרדינו בירושלים ובתל אביב עומדים לשירותכם. אם יש לכם שאלות או בעיות הקשורות לחוקי העמותות בישראל, פנו אלינו לקבלת ייעוץ או לקביעת פגישה:

 

צרו קשר

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

Scroll To Top