Skip to content
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

אימות חתימה על מסמכי משכנתא והלוואה בארה״ב

Michael Decker
Michael Decker

Tal Ya'acov

הייתה לי חוויה נפלאה עם מחלקת התרגומים של המשרד! סשה קישקו שעומד בראש המחלקה הזו הוא אדם מקצועי ואמין ביותר! סיפק עבורי תרגום מסינית בזמן שיא!

מי שנדרשים לחתום על מסמכי משכנתא בארה״ב מגלים במהרה כי הדבר כרוך בביצוע אימות חתימה רשמי על המסמכים. לא כולם מודעים לכך שניתן לבצע את אימות החתימה ואישור המסמכים ללא צורך בהגעה פיזית לארה״ב, ואף ללא צורך בקביעת תור בשגרירות האמריקאית. ניתן להיעזר בנוטריון ישראלי אשר מלווה את התהליך במלואו באופן נוח ויעיל, שיכול לחסוך זמן ולא מעט כסף. על כך יסביר במאמר זה עו״ד מיכאל דקר, שותף במשרדנו ונוטריון מוסמך.

משרד עורכי הדין שלנו, בעל סניפים בירושלים ובתל אביב, מעניק מגוון שירותי נוטריון ללקוחות בארץ ומעבר לים. משרדנו עוסק באופן שוטף בטיפול משפטי במגוון הליכים המצריכים שירותים נוטריוניים. שירותי הנוטריון של המשרד כוללים, בין היתר, אימות חתימה נוטריוני למסמכים בישראל ובחו״ל, תרגום רשמי למגוון שפות, אימות מסמכים זרים ועוד. 

אימות חתימה על מסמכי משכנתא והלוואה בארה״ב

מתי יש צורך לאמת חתימה לשימוש בארה"ב?

בשנים האחרונות, לא מעט ישראלים החלו לרכוש נכסי נדל״ן בארצות הברית, כגון דירות להשקעה, מלונות וכו׳. עבור לא מעט רוכשים מדובר בדרך לדאוג להכנסה נוספת ולהבטחת החיסכון הפנסיוני בעתיד. באופן דומה, גם אזרחים אמריקאים החיים בישראל מבצעים רכישות של דירות במדינת מוצאם. קיימים לא מעט עניינים משפטיים שיש לטפל בהם עבור ביצוע העסקה, לרבות מיסוי, ביטוח, ועמידה בדרישות חוקיות של המדינה הספציפית בארה״ב בה מצוי הנכס. 

עוד לפני שניגשים לעניינים אלה, נדרש לדאוג למימון הרכישה. לצורך כך, רבים פונים לבנקים בארה״ב המתמחים בכך, ומבקשים הלוואה. אלא שכאן צצה בדרך כלל בעיה בקרב מי שמעוניינים לקחת משכנתא בארה״ב: החתימה על מסמכי המשכנתא (ובדרך כלל גם על מסמכי רכישה נוספים של הנכס) נדרשת לעבור אימות רשמי על מנת להיות בתוקף. מדובר בדרישה שמציבות הרשויות בארצות הברית, והיא דומה לצורך באימות חתימה על מסמכי משכנתא בישראל. קיימות מספר דרכים לבצע אימות חתימה על מסמכי משכנתא בארה״ב, וכפי שנסביר להלן, הסתייעות בנוטריון המתמחה בנושא בישראל עשויה להיות המהירה שבהן.

מהן הדרכים האפשריות לביצוע אימות חתימה על מסמכי משכנתא בארה״ב?

באופן עקרוני, ניתן להגיע פיזית לארה״ב ולחתום על מסמכי המשכנתא ורכישת הנכס שם. מדובר כמובן בהוצאה לא מבוטלת, אשר מצריכה לרוב הנפקת ויזה מראש. במועד כתיבת שורות אלה היא מצריכה גם שהיה בבידוד, עקב מגבלות נגיף הקורונה. בנוסף, יהיה צורך לאתר נוטריון אמריקאי במדינה הספציפית בארה״ב לצורך האימות. אפשרות נוספת היא לבצע אימות נוטריוני למסמכים בשגרירות ארה״ב. ואולם, נדרש לקבוע תור בשגרירות לשם כך. לעיתים הדבר עשוי לקחת שבועות ואף חודשים, באופן שעלול לסכל את ביצוע העסקה. מלבד זאת, לא תמיד ניתן יהיה לקבל שירותי אימות בשגרירות עבור כל המסמכים הנדרשים (במהלך חלק גדול משנת 2020, לדוגמא, שגרירות ארה"ב לש אישר מסמכים שאינם דחופים). 

פתרון זמין ונוח עבור מי שמעוניינים לטפל בנושא בהקדם ובלי לצאת מהארץ, אשר למרבה הצער לא כולם מודעים לקיומו, הוא הסתייעות בנוטריון ישראלי לצורך אימות החתימה על מסמכי המשכנתא. רבים טועים לחשוב כי רק נוטריון אמריקאי יכול לעשות זאת, אך למעשה הדבר יכול להתבצע גם על-ידי נוטריון ישראלי השולט בשפה האנגלית. פניה לנוטריון ישראלי לצורך אימות חתימה על מסמכי משכנתא בארה״ב יכולה לחסוך זמן וכסף, ומהווה דרך נוחה ונגישה לצורך קידום הרכישה באופן היעיל ביותר.

כיצד מתבצע אימות חתימה על מסמכי משכנתא בארה״ב על-ידי נוטריון ישראלי?

כאמור, לא כולם מודעים לכך שניתן לקבל שירותי נוטריון אמריקאי בישראל, לצורך רכישת נכס ונטילת משכנתא בארה״ב. הליך האימות מצריך הגעה למשרדי הנוטריון והזדהות בפניו. ההזדהות כוללת הצגת תעודות מזהות ומענה על שאלות לזיהוי. כמו כן, נדרש להציג את המסמכים המקוריים בפני הנוטריון. לאחר מכן יתבצע אימות החתימה על המסמכים, אשר כולל חתימות של הנוטריון, הגורם החותם על המסמך והעדים (ככל שיידרשו). לכך תתווסף הטבעת החותם הנוטריוני האדום על המסמך. לאחר מכן, נדרש לבצע אימות רשמי בישראל למסמך (המכונה ״אפוסטיל״). התהליך יכול שיתבצע במלואו על-ידי נוטריון ישראלי, באופן נוח ומהיר.

אימות חתימה על מסמכי משכנתא בארה״ב – צרו קשר

במאמר זה הסברנו על הדרכים השונות לביצוע אימות חתימה על מסמכי משכנתא בארה״ב, ועל האפשרות להיעזר בנוטריון בישראל לצורך כך. אם יש לכם שאלות נוספות או צורך בסיוע בנושא, ניתן לפנות אלינו ונשמח לעזור. במשרדנו פועלים עורכי דין בעלי הסמכה נוטריונית, המתמחים בליווי התהליך של רכישת נכס בארה״ב וביצוע כל שירותי האימות והאישורים הנדרשים לצורך כך. ליצירת קשר עמנו, ניתן לפנות באמצעות מספרי הטלפון או כתובת הדואר האלקטרוני המופיעים מטה. 

 

צרו קשר

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

Scroll To Top