Skip to content
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

איך להשיג דרכון פורטוגלי לבד, ללא עו"ד

Michael Decker

Gady Michalovitz

מקצועיות,סובלנות ואנושיות ראויה להערצה, אין לי ספק שהם העורכי דין הטובים ביותר בתחומם.
מוקיר ומעריך מאוד.

בעקבות חוק השבות הפורטוגלי שנחקק בשנת 2015, זכאים צאצאי מגורשי ספרד ופורטוגל להגיש בקשה ולקבל דרכון פורטוגלי אירופאי. תהליך הנפקת הדרכון כרוך ברגולציה מתמשכת לעיתים, אולם בסופו ניתן יהיה לקבל דרכון איכותי ולהנות ממגוון זכויות במדינות האיחוד האירופי. לפניכם השלבים להוצאת דרכון פורטוגלי לבד מא' ועד ת'.

משרדנו – משרד עו"ד הגירה לפורטוגל, מסייע לצאצאי מגורשי ספרד בקבלת דרכון פורטוגלי. משרדנו עוסק שנים רבות בתחום ההגירה ובפרט לפורטוגל.

איך להשיג דרכון פורטוגלי לבד, ללא עו''ד

איך להשיג דרכון פורטוגלי לבד, ללא עו"ד

שלב א'

איסוף מידע גנאלוגי ומסמכים הכרחיים – בשלב הראשון תתבקשו לאסוף מידע אודות המשפחה שלכם, ולבנות אילן יוחסין המהווה בסיס ראשוני להוכחת זכאותכם. לאחר מכן, תדרשו להראות מספר מסמכים, בין היתר:

 1. תעודת לידה בעברית ואנגלית.
 2. מסמך תמצית רישום אוכלוסין של ההורה/סבא/סבתא – על שמו אתם מגישים את הבקשה.
 3. צילום תעודת זהות עם ספח.
 4. צילום דרכון.
 5. מסמך כתיבה של המועמד המסביר את הקשר הספרדי אצלו.
 6. מכתב מרב המאשר את יהדותכם ואת הרקע הספרדי של משפחתכם.
 7. מסמכים מארץ המקור של המושא הספרדי עליו עומדת הבקשה שבניתם (במידה ואין ברשותכם מסמכים אלה, אפשר להיעזר בשירות איתור של משרדי עו"ד שונים או לפנות ולשאול כיצד אפשר להתקדם אם אין באפשרותכם להשיג אותם).

ההליך הראשון נחשב למורכב ביותר בתהליך. אתם נדרשים להציג את כלל המסמכים הנדרשים בכדי לבנות בסיס ראשוני לזכאות. חשוב להקפיד קלה כבחמורה בשלב זה, על מנת שלא להכתים את הבקשה וכך להסתבך עם הגשה חוזרת בעתיד. זאת במידה ותצטרכו לתקן אותה במקרה שתתבקשו על-ידי הרשויות.

שלב ב'

קבלת מכתב המלצה מהקהילה היהודית בפורטו – יש להגיש לקהילה היהודית בפורטו את כלל הניירת המציינת קשר ביניכם לבין קרוב המשפחה הספרדי, זאת יחד עם אילן היוחסין שבניתם.

בצירוף מסמכים אלו, תתבקשו לשלוח לקהילה היהודית תרומה של כ- 250 אירו עבור כל מבקש. לקהילה לוקח כמה ימים לאשר את הבקשה. עם זאת, לעיתים ניתן לקבל תשובה אפילו לאחר כמה שעות.

במידה ונמצאתם זכאים יישלח אליכם מכתב המלצה. המכתב מהווה אישור עבור ממשלת פורטוגל, כי הקהילה מכירה בכם זכאים לקבלת דרכון פורטוגלי. על המכתב להישלח לרשויות הפורטוגליות יחד עם אפוסטיל.

שלב ג' – איך להשיג דרכון פורטוגלי לבד, ללא עו"ד

שליחת בקשה האזרחות לרשויות הפורטוגליות – לאחר שקיבלתם את מכתב ההמלצה, ונשלח אליכם אישור מהקהילה שנותן אור ירוק לתהליך ההתאזרחות הרשמי; עליכם לספק את המסמכים הבאים:

 1. מכתב המלצה
 2. צילום דרכון
 3. תעודת לידה + אפוסטיל
 4. בדיקת רקע של המשטרה + אפוסטיל
 5. תעודת נישואים + אפוסטיל.
 6. אגרה ממשלתית של כ- 250 אירו.

עליכם להגיש את הבקשה לרשויות בליסבון. לתשומת ליבכם, אם חשבתם לשלוח את הניירת בדואר, כדאי לדעת שהתהליך ככל הנראה יהיה ארוך משחשבתם. לעומת זאת, באפשרותכם להגיע פיזית ללשכה בליסבון ולטפל בעניין באופן מהיר ויעיל בהרבה. תוכלו להיעזר בשירותיו של עו"ד ישראלי במידה ותסתבכו עם השפה או הפרוצדורה.

מכאן תידרשו לחכות בין שנתיים לשנתיים וחצי בממוצע על מנת לקבל את הדרכון. שימו לב כי הקורונה נותנת לגיטימציה לחוסר סדרים ולהתמשכות הפרוצדורות מעבר למועד הסטנדרטי.

המסמכים יאומתו על ידי הרשויות הממונות לאישור הבקשה, ויבחנו כי אכן מתקיימים מלא התנאים באופן חוקי למתן האזרחות. כאן גם יוחלט בין אם להעניק את האזרחות ובין שלא. במידה ולא תחול בעיה כלשהי, יתקיים רישום של האזרח הפורטוגלי החדש במרשם האוכלוסין הפורטוגלי. אין צורך לדאוג היה ואין לכם עבר פלילי מפוקפק.

שלב ד'

קבלת מסמך תעודת לידה – בסוף התהליך תקבלו מסמך מממשלת פורטוגל המהווה תעודת לידה. את תעודת הלידה יש להמיר לדרכון בשגרירות הפורטוגלית שנמצאת בתל אביב.

דעו שהתורות בשגרירות ארוכים מהצפוי ותצטרכו להמתין חודשים לא מעטים לשם הוצאת הדרכון. אך, אם חשבתם להנפיק את הדרכון תוך ימים אחדים, תוכלו להגיע פיזית לפורטוגל ולקבל אותו בתוך 3 ימים. עדיף להיעזר בשירותיו של עו"ד עבור קביעת התורים וניהול ההליכים, אם ברצונכם להקל על עצמכם.

קבלת אזרחות פורטוגלית בעזרת עו"ד מומחה

אם חשבתם להוציא בכוחות עצמכם את הדרכון הפורטוגלי, נסו להימנע מטעויות טירוניות שיובילו לסיכונים ופסילה אצל הרשויות. חשוב להתייעץ במהלך התהליך עם גורמים בעלי ניסיון בתחום ההגירה לפורטוגל.

הרבה ישראלים מחליטים להגיש את הבקשה בעצמם, אמנם לא מודעים לאי המקצוענות וחוסר הניסיון, וכתוצאה מכך מסורבים פעם אחר פעם – דבר העלול לפגוע בבקשה ולהשאיר בה חותמת שלילית.

לכן, אנו ממליצים בחום להיעזר בעו"ד ותיק ומקצועי, שיסדר עבורכם את מלא הניירת כנדרש ויגיש אתכם באופן מסודר ויעיל.

צרו קשר – קבלת דרכון פורטוגלי ללא עורך דין

משרדנו – משרד עורכי דין הגירה לפורטוגל, מסייע לצאצאים ספרדים להנפיק דרכון פורטוגלי. אנו כבר עזרנו לאלפים לקבל את הדרכון האירופי המיוחל, בעזרת הבנה שוטפת של המערכת בפורטוגל. למידע נוסף צרו איתנו קשר במספרים המופיעים בתחתית העמוד.

צרו קשר

 • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

Scroll To Top