דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

אזרחות פורטוגלית לבן זוג

Michael Decker

אזרחות פורטוגלית למשפחה מאפשרת לבני זוג וילדים של אזרח פורטוגלי לקבל דרכון של פורטוגל, מדינה חברה באיחוד האירופאי. גם אם רק אחד מבני המשפחה הוא צאצא למגורשי ספרד אשר קיבל אזרחות, בת הזוג והילדים יכולים גם הם לקבל דרכון פורטוגלי.

פנייה לאזרחות פורטוגלית יהודית עבור בני זוג וילדים

החוק הפורטוגלי מעניק אזרחות לילדים הקטינים של בעל זכאות כצאצאי ליהודי ספרד. על מנת להגיש בקשת אזרחות באמצעות נישואים, בת הזוג חייבת להיות נשואה למועמד במשך שלוש שנים לפחות במידה ולבני זוג ילדים משותפים, ובמשך 6 שנים במידה ולא נולדו לזוג ילדים. להלן השלבים בקבלת אזרחות פורטוגלית למשפחה.

אזרחות פורטוגלית שלבים

שלב 1: רישום הנישואים בפורטוגל

חשוב לציין כי הליך הרישום אינו מסובך ונוכל לסייע בניהולו. ראשית, על המועמד לרשום את נישואיו כחוק בפורטוגל. כדי לעשות זאת, המועמד חייב לספק את תעודת הלידה, תמצית הרישום, תעודת הנישואים, הרישום הפלילי, והדרכונים (הישראלי והפורטוגלי במקרה של האזרח הפורטוגלי) של בני הזוג. יש לחתום על ייפוי כח (עם עותקים באנגלית ופורטוגזית) כדי שנוכל לבצע את הצעדים הנחוצים לרישום. תעודת הלידה ותעודת הנישואין חייבות שתיהן להיות חתומות בחותמת אפוסטיל. תהליך זה אורך כשישה חודשים. בסיום ההליך, האזרח הפורטוגלי מקבל תעודת לידה פורטוגזית ובני הזוג מקבלים תעודת נישואין פורטוגזית – שני המסמכים האלו נדרשים לשלבים הבאים.

אזרחות פורטוגלית למשפחה - בני זוג וילדים

שלב 2: רישום הילדים

אם הבקשה עבור בן הזוג צלחה, ניתן לרשום גם את הילדים הקטינים (עד גיל 18, אך מאחר והבקשה לוקחת זמן, משרדנו מטפל בבקשות עד גיל 17) של בני הזוג. יש להציג את המסמכים הבאים: תעודת לידה עם אפוסטיל, עותק פרטי הדרכון של הילד, תעודת הלידה הפורטוגזית של ההורה, וייפוי כוח חתום.

במידה והילדים נולדו אחרי שההורים קיבלו אזרחות פורטוגזית, ההליך לוקח כ-6 חודשים. במידה ונולדו לפני, ההליך לוקח כ-18 חודשים.

אם הילדים נולדו לפני שההורה קיבל אזרחות והם מעל גיל 14, יש להראות "זיקה" לפורטוגל – ביקור ושליטה בשפה הפורטוגזית. במידה והילדים מתחת לגיל 14, מספיק רק ביקור.

הוכחת קשר לפורטוגל (כמו תמונות שצולמו בפורטוגל, הוכחה כי הם שייכים לארגון פורטוגלי וכ"ו) וייפוי כוח. על-מנת להוכיח קשר לפורטוגל, היו לנו לקוחות שנסעו לפורטוגל למטרת צילום תמונות או שנרשמו לקורס בשפה הפורטוגזית. הצגת קשר לפורטוגל הוא צעד נחוץ בכדי להימנע מסירוב. תהליך זה אורך כשנה וחצי.

שלב 3: קבלת אזרחות על בסיס רישום הנישואין בפורטוגל

לאחר שרישום הנישואים ורישום הילדים הוגשו, אפשרי יהיה להגיש בקשה עבור בן הזוג. על המועמד להמציא את המסמכים הבאים:

  • תעודת נישואין הפורטוגלית
  • צילום הדרכון הפורטוגלי של הבן זוג האזרח
  • 4 עדים שלא בני משפחה שיכולים להעיד שמכירים את הזוג לפחות 3 שנים + מכתב אישי מכל אחד וצילום דרכון.
  • מסמכים המעידים על חיים משותפים (תשלומי חשבונות משותפים, חשבון בנק משותף, חוזה שכירות ועוד)
  • תעודת לידה + אפוסטיל של בת הזוג
  • תמצית רישום + אפוסטיל
  • חתימה על יפויי כח והצהרה לרשויות (ייפוי הכוח מאפשר להשיג את התעודות מעלה על ידי המשרד)

משך ההליך הוא כשנתיים.

מה לעשות במידה ומדינתך אינה מספקת את האפוסטיל?

במידה ואתם חיים במדינה אשר אינה חתומה על אמנת האג (1961), אתם חייבים לפנות לקונסוליה הפורטוגלית הקרובה ביותר למגוריכם כדי לאשר חוקית את המסמכים.

סדרות מאמרים זו

בנוסף למאמר זה על אזרחות פורטוגלית יהודית עבור בני הזוג וילדי המועמד, אתר האינטרנט שלנו מספק מאמרים נוספים על אזרחות פורטוגלית, כולל הוכחת מורשת יהודית ספרדית, זמן ועלות המעורבים בהגשת הבקשה לאזרחות, בקשה לקבלת רישום פלילי וכ"ו.

צרו איתנו קשר – משרד עורכי דין

משרד עורכי הדין שלנו בעל ותק של למעלה מ-30 שנים בתחום ההגירה. אנו נשמח לסייע לך בכל קושי או שאלה בנושא הגירה לפורטוגל. התקשרו כדי לקבוע פגישה עם עורך דין הגירה לפורטוגל בתל אביב או בירושלים.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה