Skip to content

אזרחות מונטנגרית על בסיס השקעה

Avatar

Michael Decker

למה משקיעים רבים בוחרים במונטנגרו על פני מדינות אחרות? מונטנגרו היא מדינה בדרום אירופה אשר הכריזה על עצמאותה בשנת 2006. דווקא מאחר ומדובר במדינה קטנה ו"חדשה" הכלכלה בה היא בצמיחה בולטת והתנאים למשקיעים הם נוחים ונעימים בדיוק כמו האקלים המקומי.

משרד עו"ד הגירה למונטנגרו כהן, דקר, פקס וברוש בירושלים ותל אביב מסביר במאמר על אשרת השקעה במונטנגרו. משרדינו עוסקים בהגירה למדינות רבות כגון אוסטריה, פורטוגל, רומניה, בולגריה ועוד. במידה וחשבתם להשקיע במונטנגרו חשוב להתייעץ עם עורך-דין בעל ניסיון בתחום.

 אזרחות מונטנגרית על בסיס השקעה

אזרחות מונטנגרית על בסיס השקעה

תכנית אזרחות על בסיס השקעה הוא מכשיר שכל מדינה בעולם יכולה להשתמש בו כדי להעלות את הונה ולעזור בפיתוח הכלכלי.

ההליך הספציפי שונה בכל מדינה, אך באופן מהותי הדבר דומה לקניית דרכון. אתם מסכימים להשקיע סכום ראשוני של כסף במדינה ובתמורה מקבלים אזרחות מונטנגרית. סכום ההשקעה נקבע על ידי הממשלה אך גם מושפע מהרווחים שיש למדינה להציע.

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים בעלי אמצעים כלכליים גבוהים משקיעים סכומי עתק במונטנגרו כדי לקבל את האזרחות. אנו מצפים לראות את המגמה ממשיכה לעלות גם בשנים הבאות.

למה מונטנגרו?

עד לא מזמן לא רבים ידעו שמונטנגרו אפילו קיימת. זה בגלל שהשיבה את העצמאות שלה רק בשנת 2006, לאחר שאזרחיה הצביעו בעד לפצל את מדינת האיחוד סרביה-ומונטנגרו.

מונטנגרו אולי מדינה קטנה אך יש לה הרבה מה להציע למשקיעים בה. למדינה יש גישה לים האדריאטי המרהיב, כמה מנופי ההרים המרשימים באירופה (ישנם גם אתרי סקי), עיירות היסטוריות מוקפות חומה והיא בדרך להפוך לקרואטיה הבאה. המדינה אינה סובלת משום מאבקים לאומיים, הפכה להיות חברה בנאט"ו, ובחרה לאמץ את מטבע האירו באופן חד-צדדי (ללא ייצוג בבנק המרכזי האירופי).

נוסף על כך, מונטנגרו מועמדת מובילה להצטרפות לאיחוד האירופי. זאת לאחר שפעלה במרץ לשלב את חקיקת האיחוד האירופי בחוק הלאומי שלה והצליחה בהדרגה להשתלב בקריטריונים שהונחו על ידי האיחוד האירופי. משום כך, קיימת הסכמה כי מונטנגרו תצטרף לאיחוד, כנראה בשנת 2025.

כשהדבר יקרה, בעלי הדרכון המונטנגרי יקבלו ויזה חופשית וגישה להיכנס לכל המדינות החתומות על אמנת שנגן. יהיה באפשרותם לא רק לבקר במדינות אלה, אלא גם לחיות, לעבוד וללמוד במדינות האיחוד האירופי.

הכלכלה במונטנגרו

חלק גדול מההחלטה של הפרט להשקיע במדינה כלשהי תלוי מן הסתם גם בכלכלה של המדינה. אחרי הכל, אתם לא רוצים רק לקבל דרכון, אלא גם להחזיר את סכום ההשקעה. מונטנגרו היא מדינה צעירה בעלת עניין רב עבור המשקיעים בה. נכון להיום היא אחת ממדינות בעלות קצב-צמיחה הכלכלי הגדול בבלקן.

קצב צמיחת התמ"ג עלה בשנת 2019 בכ- 4.5% ונראה שמונטנגרו סוללת את הדרך עבור משקיעים לא מעטים במערב. אנרגיה וחקלאות הם הסקטורים שמשחקים תפקיד מכריע בכלכלת המדינה. עם זאת, ענף התיירות מהווה שליש מהתמ"ג הלאומי.

עם קו חוף באורך של 300 ק"מ והרים בתוליים רבים המתנשאים לאורך השטח, אין זה מפתיע שמונטנגרו מושכת מעל 2 מיליון מבקרים מדי שנה. כדי להפחית את ההסתמכות בתיירות, הממשלה החליטה שמשתלם להיות ידידותית להון זר וניסתה לנתב דרך ישירה ליציבות פוליטית וכלכלית.

 יתרונות מרכזיים בקבלת דרכון מונטנגרי

אזרחות מונטנגרית על בסיס השקעה

אזרחות אירופאית – אם מונטנגרו מצטרפת לאיחוד, מדובר בדרך הזולה ביותר בשבילכם להפוך לאזרחים אירופאים.

ויזת נסיעות חופשית – באפשרות בעלי דרכון מונטנגרי לבקר ב-120 מדינות שישראלים לא יכולים לבקר בהן. למשל קטאר, ונצואלה, אינדונזיה, מלזיה ועוד.

המחיר הנמוך באירופה – השקעה מינימלית של כ-350 אלף אירו עבור אזרחות הופכת את מונטנגרו למדינה בעלת סכום ההשקעה הזול באירופה.

טבע עוצר נשימה – במונטנגרו תמצאו הכל, החל מחופים יוצאי דופן דרך יערות ועד אתרי סקי.

גישה לאירופה – ניתן להשתמש בדרכון של מונטנגרו על מנת לעסוק במסחר ברחבי אירופה.

אזרחות מונטנגרית על ידי ויזת השקעה

תוכנית האזרחות על בסיס השקעה במונטנגרו הושקה בראשון בינואר 2019. ההבדל מתוכניות CBI (Citizenship by investment) אחרות הוא שלתוכנית של מונטנגרו קיים תאריך תפוגה – 31 בדצמבר 2021. בתוך 3 שנים בהן תפעל התוכנית, רק 2,000 אנשים ומשפחותיהם יוכלו לקבל את הדרכון המונטנגרי. לתכנית תהיינה השפעות חיוביות ומהותיות ביצירת הכנסות, בעיקר בעזרת השקעות חדשות.

כיצד לרכוש דרכון מונטנגרי?

רוב תוכניות ה-CBI דורשות מכם לתרום למדינה, באמצעות תרומה כספית, השקעה בנדל"ן או ייסוד חברה מקומית. מונטנגרו החליטה על תוכנית CBI מעורבת אשר דורשת מכם את שתי התרומות הבאות:

  1. תרומה של כ-100 אלף אירו לקרן פיתוח.
  2. רכישת נדל"ן שאושר על ידי הממשלה אשר שוויו כ-250 אלף אירו בצפון מונטנגרו, או כ-450 אלף אירו בדרום מונטנגרו, עם התחייבות להחזיק בנכס במשך 5 שנים לפחות.

במידה ומילאתם את שני התנאים ובדיקת הנאותות שנעשתה לכם ולמשפחה שלכם (אם רלוונטי) לא חשפה סיבה לדאגה, תוענק לכם אזרחות מונטנגרית ותוכלו לאסוף את הדרכון.

תרומת החובה – אזרחות מונטנגרית על בסיס השקעה

חובה עבור כל מבקש אזרחות בתכנית CBI לבצע את התרומה. הסכום שנקבע כאמור הוא כ-100 אלף אירו. קרן זו יועדה על ידי הממשלה לעזור לאזורים לא מפותחים במדינה, אשר בוודאות לא ייהנו מהשקעה זרה באופן אחר. אלה ברוב המקרים כפרים שרחוקים מקו החוף ואתרי הסקי של מונטנגרו.

צרו קשר – הגירה למונטנגרו

משרד הגירה כהן, דקר, פקס וברוש מתמחה בתהליכי התאזרחות עבור משקיעים המעוניינים להגדיל את הונם באירופה. מומלץ ליצור קשר עם המשרד בכדי לקבל מידע נוסף אודות התהליך.

אזרחות מונטנגרית על בסיס השקעה

:03-3724722

       :055-9781688

 office@lawoffice.org.il

 

צרו קשר

Scroll To Top