Skip to content
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

אזרחות ונואטו באמצעות השקעה

Jonathan Gavrielov

רוני עמנואל

משרד עורכי הדין מיכאל דקר ויהושוע פקס עזרו לנו במאמצנו לרשום את בתי כאזרחית ישראלית (היא נולדה לשני הורים גאים, אחד מהם אזרח ישראלי, בהליך פונדקאות בחו"ל, המוסדר בחוק של המדינה בה בוצע ההליך). עורכי הדין עמדו בתוקף מול סחבת של קרוב לשנה ודרישות בלתי רלוונטיות של משרד הפנים. לבסוף הורתה השופטת למשרד הפנים לרשום את הילדה כאזרחית ישראלית (לאחר בדיקת ד.נ.א שהיא מספיקה לפי התקנות!). אנו מודים לעורכי הדין ולעוזרות המשפטיות מאיה ונטע-לי על עזרתם המקצועית, סבלנותם והעניין האישי שגילו במשך התהליך.

מאמר זה דן בנושא אזרחות באמצעות השקעה בונואטו (Vanuatu). מדובר באחת התוכניות החדשות ביותר (החל מ-2017) לרכישת אזרחות, והאפשרות היחידה לרכישת אזרחות באמצעות השקעה בדרום אסיה והאוקיינוס השקט. לפני שנסביר את היתרונות הטמונים באזרחות באמצעות השקעה באיי ונואטו, בואו נכיר את המקום המרתק הזה.

אזרחות ונואטו

ההיסטוריה של ונואטו – מיקום, אקלים וגיאוגרפיה

מדינת ונואטו היא קבוצת איים של בערך 83 איים הממוקמת בדרום מערב האקיינוס השקט, כ-1,750 ק"מ ממזרח לאוסטרליה וכ-500 ק"מ צפון מזרחית לקלדוניה החדשה. הרפובליקה של ונואטו שוכנת בין קווי הרוחב 13 מעלות דרום ו-23 מעלות דרום וקווי האורך 166 מעלות מזרח ו-172 מעלות מזרח. השטח הכולל הוא בערך 12,274 קמ"ר והמים הטריטורייאליים מכסים שטח של 450,000 קמ"ר.

האקלים בונואטו משתנה בצורה משמעותית מאקלים טרופי לסאב טרופי בהתאם לחשיפה לרוחות וגובה. הצפון רטוב ולח יותר מאשר הדרום. הטמפרטורה הממוצעת באמצע היום בעיר הבירה פורט וילה היא 29 מעלות בקיץ ו-25 מעלות בחורף. כמות המשקעים היא בערך 235 מ"מ בשנה. האקלים וכמות האדמה החקלאית תורמים לניהול יעיל של האדמות והמרעה.

אוכלוסיה

אוכלוסיית ונואטו מוערכת ביותר מ-280,000 אנשים. כ-95% מהאוכלוסיה הם ילידי האיים, הידועים כ-" Ni-Vanuatu". החלק הנוסף של האוכלוסייה כולל אנשים בעלי אזרחויות שונות כמו: אוסטרלים, ניו זילנדים, אירופאים, אסייתים, תושבי המזה"ת, אפריקה ואיים אחרים באוקיינוס השקט. 20% מהאוכלוסיה גרה בשתי הערים הגדולות, פורט וילה (PortVila) ולוגנויל (Luganville). יותר מ-40,000 תושבים חיים בפורט וילה.

היסטוריה בקצרה

ואנואטו או האיים ההברידים החדשים, כפי שנקראה בימי השלטון המשותף של צרפת ובריטניה, מיושבת כבר כ-4,000 שנה. האיים התגלו ע"י האירופאיים במאי 1606, כשהגיע למקום מגלה הארצות הספרדי פדרו פרננדס דה קווירוס (Pedro Fernandez de Quiros). לאחר קווירוס הגיע קפטן ג'יימס קוק בשנת 1774, ולאחריו הגיעו מיסיונרים צרפתים ואנגלים, סוחרים, וסוחרי עבדים שלקחו את המקומיים כעבדים למטעי הסוכר בקוויסלנד, אוסטרליה. רובם לא חזרו לביתם מעולם.

לאחר 74 שנים של "שלטון משותף" בין בריטניה וצרפת, ואנואטו קיבלה לבסוף את עצמאותה ב-30 ביולי 1980. בדצמבר 1994, 11 המועצות המקומיות הוחלפו ב-6 מחוזות, מה שאפשר להם אוטונומיה להחליט מה הכי טוב עבור אנשיהם, אך עדיין תחת השליטה של הממשלה המרכזית.

התצורה הפוליטית והניהולית

הרפובליקה של ונואטו היא דמוקרטיה פרלמנטרית עצמאית, עם 52 חברי פרלמנט ובחירות שנערכות כל 4 שנים. ראש המדינה הוא נשיא הרפובליקה, שנבחר לתקופה של חמש שנים על ידי אסיפת בוחרים המורכבת מחברי פרלמנט ונשיאי מועצת המחוזות. ראש הממשלה ו-12 חברי מועצת השרים מפקחים על ניהול 13 משרדי הממשלה של ונואטו.

ונואטו היא חברה מלאה בחבר העמים הבריטי, ובליגת המדינות הצרפתיות, האומות המאוחדות, Agence de Co-operation Culturelle et Technique, הלשכה לשיתוף פעולה כלכלי בדרום האוקיינוס השקט (SPEC), מזכירות קהילת האוקיינוס השקט, הבנק העולמי ובנק הפיתוח האסייתי.

מבט קצר על ונואטו

אוכלוסיה: 299,822 (2019)

עיר בירה: פורט וילה

שטח יבשתי: 12,274 קמ"ר

איזור זמן: GMT +11

שפה עסקית: אנגלית/צרפתית

שיטת ממשל: רפובליקה פרלמנטרית

ראש המדינה: נשיא

תאריך קבלת העצמאות: 3 ביולי 1980

מערכת משפט: מבוססת על מערכת המשפט המקובל של אנגליה

תל"ג: 820,000$ (2018 הערכה)

אינפלציה: 2.92% (2020)

מטבע: ואטו (VUV)

מגזרי תעשייה עיקריים: תיירות, חקלאות, מרכזים פיננסיים מחוץ למדינה, דייג, יערות

יצוא: קופרה (קוקוס), שמן קוקוס, קאבה (KAVA), וניל, קפה

שווקי יצוא עיקריים: האיחוד האירופי, אוסטרליה, קלדוניה החדשה, יפן וניו זילנד

יבוא: ציוד מכונות ותחבורה, מזון וחיות, דלקים

שווקי יבוא מרכזיים: אוסטרליה, יפן, סינגפור, ניו זילנד, פיג'י, איי סולומון, קלדוניה החדשה, פפואה ניו גינאה.

אזרחות ונואטו

אזרחות באמצעות השקעה בונואטו

תוכנית האזרחות של ואנואטו באמצעות השקעה ידועה גם כ-"תוכנית אזרחות בונואטו לפיתוח ותמיכה" (DSP), שהיא תוכנית שבה המועמד יתרום סכום כסף לממשלה, והיא תשתמש בכספים לפעילות משותפת ופיתוח פיננסי במדינה. ובתמורה, הממשלה תעניק אזרחות ונואטית ודרכון למועמד. זהו מסלול מהיר לרכישת אזרחות באמצעות השקעה. ישנה תוכנית שנייה מהירה יותר לאזרחות המוצעת למשקיעים בתוך חודשיים, ללא צורך בשהייה פיזית במדינה. הסכום המינימלי להשקעה הוא 130,000$ לקרן הפיתוח המקומית, וניתן לקבל את הדרכון בתוך 30 יום ממועד הגשת הבקשה.

יתרונות

 • מדינה בדרום האוקיינוס השקט עם יותר מ-80 איים
 • נסיעה ללא צורך בוויזה ליותר מ-100 מדינות כולל אנגליה, מדינות השנגן, רוסיה, איחוד האמירויות, תאילנד וכדומה.
 • אפשרות להגיש בקשה לוויזה מקוונת או ויזה לטווח ארוך לאוסטרליה.
 • אפשר לצרף את האישה וילדים מתחת לגיל 25
 • אנגלית וצרפתית כשפות רשמיות
 • תוכנית אזרחות באמצעות השקעה היחידה בדרום האוקיינוס השקט
 • אין צורך בלימוד השפה לטובת קבלת תושבות או אזרחות
 • מקלט מס עם הטבות מס נרחבות:
  1. אין מיסוי על הכנסות או מס תאגידי
  2. אין ניכוי מס במקור או על הכנסות הון
  3. אין מס על רכוש, הון ומתנות

צרו קשר

משרד עורכי הדין שלנו מתמחה בנושאי הגירה והתאמה של יעד ההגירה ללקוח בהתאם לצרכים הספציפיים שלו. יש לנו שותפים מקומיים ובינלאומיים ברחבי העולם, ונוכל לעזור לכם להשיג דרכון אירופי, צפון-אמריקאי, או של איי טרופיים שונים.

אם יש לכם שאלות נוספות, אנא פנו לעורך הדין יהושוע פקס המתמחה בדיני הגירה, או לכל אחד מהשותפים במשרד שלנו. נשמח לסייע לכם בכל שאלה.

אזרחות ונואטו

: 03-3724722

        055-9781688

 [email protected]

 

צרו קשר

Scroll To Top