דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

קבלת אזרחות בולגרית באמצעות נישואים

Oded Germanov
Oded Germanov

נשואים לאזרחית בולגריה ורוצין להגר לבולגריה? חושבים להינשא לאזרח בולגרי ולעבור לגור בבולגריה? מאמר זה יציג בפניכם את כל המידע הדרוש, לקבלת אזרחות בולגרית באמצעות נישואים.

מה המשמעות של קבלת אזרחות בולגרית ומהם היתרונות הטמונים בכך?

 • אזרחות בולגרית היא אזרחות אירופאית, המאפשרת לכל מי שמחזיק בה ללמוד ולחיות בכל רחבי האיחוד האירופאי.
 • גישה למערכות הרווחה והבריאות המתקדמות של בולגריה והאיחוד האירופאי.
 • כניסה ללא צורך בקבלת אשרה מראש ל-170 מדינות (נכון לאוקטובר 2020).
 • שיעורי המס הנמוכים ביותר באירופה.
 • רכישת אדמות חקלאיות
 • השתתפות במערכת הפוליטית הבולגרית, באמצעות הצבעה בבחירות והזכות להיבחר לתפקידים ציבוריים מסוימים.

לפני שנשתף אתכם בכל הדרישות ותהליכי החקיקה לקבלת אזרחות בולגרית באמצעות נישואים, אנחנו רוצים להמליץ לקוראים שלנו להשתמש בשירותיו של משרד עורכי דין מקצועי וידוע. זוהי הבחירה האחראית ביותר בבואכם לבצע מהלך משמעותי שכזה. משרדנו ישמח לייעץ ולסייע.

אזרחות בולגרית באמצעות נישואים

אזרחות בולגרית באמצעות נישואים – מידע כללי

כל אדם שנישא לאזרח בולגרי, רשאי להגיש בקשה לאזרחות בולגרית. למרות זאת, אין מדובר בתהליך פשוט וחד-שלבי, וישנם שלבים ודרישות משפטיות, הכרוכים בקבלת אזרחות בולגרית.

על הנישואים להיות מוכרים ורשומים ע"י הרשויות הבולגריות, בין אם נערכו מחוץ למדינה או בתוך בולגריה. במידה והזוג התחתן באופן חוקי בבולגריה, עליהם להיות רשומים במחוז שבו בן הזוג מוגדר כתושב.

חשוב לציין, שנישואים בבולגריה, לא תמיד מחייבים שאחד מבני הזוג יהיה אזרח בולגרי. במידה ותרצו לקרוא עוד בנושא, יש לנו מאמר מצוין בנושא נישואים אזרחיים בבולגריה. אם זאת, רק נישואים לאזרח בולגרי מאפשרים לבן הזוג הזר להגיש בקשה לאזרחות בולגרית באמצעות נישואים.

קבלת אזרחות בולגרית באמצעות אזרחות מתחילה תהליך של קבלת אזרחות בולגרית באמצעות התאזרחות. ישנן סיבות נוספות שבגינן יכול המועמד להגיש בקשה אזרחות באמצעות התאזרחות. ניתן ללמוד עוד במאמר המתעמק בנושא.

לפני שמגישים בקשה לאזרחות על בסיס נישואים. על המועמד להיות נשוי לאזרח בולגרי במשך לפחות שלוש שנים. בנוסף, יש להחזיק בתושבות קבע בבולגריה, במשך לפחות שלוש שנים.

** נישואים "פיקטיביים", או כל ניסיון לחתוך פינות בתהליך, מהווה עבירה חמורה, ועלול להסתיים בעונש מאסר! משרד עורכי הדין שלנו ממליץ מאוד למגישי הבקשה להשתמש אך ורק בייעוץ חוקי ומאושר, ולהימנע מתוצאות בלתי נעימות הנובעות מחוסר ידיעה.

מה הם התנאים נדרשים לקבלת אזרחות בולגרית באמצעות נישואים?

 • על המועמד להיות בן 18 או יותר בזמן הגשת הבקשה.
 • המועמד נישא באופן חוקי (ועדיין נשוי) לאזרח בולגרי לתקופה של לפחות שלוש שנים. על הנישואים להיות מוכרים ורשומים באופן חוקי בבולגריה, במידה ונערכו מחוץ למדינה.
 • המועמד קיבל אישור לתושבות קבע, על סמך היותו חבר משפחה (בן זוג) של אזרח בולגרי למשך לפחות שלוש שנים.
 • אסור שלמועמד תהיה כל הרשעה פלילית בבולגריה שמקורה בעבירה כוונה תחילה. במידה והחל תהליך משפטי פלילי כנגד המועמד בעוון עבירה, אין הוא זכאי להגיש בקשה, אלא אם כן, עבר תהליך שיקום.
 • על המועמד להציג הוכחה שיש ברשותו מספיק כסף או מקצוע הולם, המעידים על יכולתו לתמוך במשפחתו בבולגריה, מבחינה כלכלית.
 • על המועמד להוכיח יכול דיבור וכתיבה בשפה הבולגרית, באמצעות השתתפות במבחן רשמי הנערך ע"י משרד החינוך והתרבות של בולגריה.

ישנם הבדלים בתנאים והדרישות לקבלת אישור תושבות בולגרית לטווח-ארוך ותושבות קבע בין אזרח האיחוד האירופאי לעומת בן זוג שאינו מהאיחוד האירופאי. בולגריה היא חלק מהאיחוד האירופאי, ולכן אזרחי האיחוד האירופאי נדרשים להגיש פחות טפסים בעת הבקשה, ומקבלים תושבות קבע בשלב מוקדם יותר. אזרחים לא אירופאים יצטרכו להגיש קודם בקשה לתושבות לטווח ארוך (ויזה מסוג D) ולהציג מסמכים נוספים. אזרחים לא אירופאים חייבים להגיש בקשה לוויזה מסוג D לפני קבלת תושבות לטווח ארוך, בשגרירות או בקונסוליה של בולגריה במדינת המוצא שלהם. אזרחים לא אירופאים הנשואים לאזרח בולגרי,יכולים לקבל תושבות קבע לאחר שלוש שנים שיש ברשותם אישור תושבות לטווח ארוך.

אזרחות בולגרית באמצעות נישואים – הערות וסיכום

כפי שהסברנו לעיל, קבלת אזרחות בולגרית באמצעות נישואים היא רק דרך אחת לקבל אזרחות בולגרית באמצעות התאזרחות. המועמד יכול להגיש בקשה לאזרחות בולגרית על בסיס נישואים רק לאחר שלוש שנים של תושבות קבע.

לאזרחים הנשואים לאזרח בולגרי, ושאינם אזרחי האיחוד האירופאי, התקופה המינימלית לפני הגשת הבקשה לאזרחות בולגרית היא לא פחות משש שנים. שלוש שנים עד לקבלת כרטיס תושבות קבע, ושלוש שנים לאחר קבלת כרטיס תושבות הקבע. גם לאחר מכן, קבלת האזרחות הבולגרית היא אינה אוטומטית. ישנן דרישות (כפי שצוין לעיל) שעל המועמד לעמוד בהן, ביחד עם מבחן השליטה, הלא פשוט, בשפה הבולגרית.

כפי שהמלצנו בכל הנושאים הקשורים בקבלת אזרחות, קבלת אזרחות בולגרית באמצעות נישואים היא תחום נוסף שבו אנו ממליצים בחום להשתמש במשרד עורכי דין מנוסה, כדי לסייע לכם בעניין כל כך מהותי. משרד עורכי הדין שלנו ישמח ללוות אתכם בתהליך החשוב, אשר ישפיע במידה רבה על עתיד משפחתכם.

צרו קשר

 • ✓ Valid number ✕ Invalid number
 • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה