Skip to content

דרכים אפשריות להוצאת ויזה ואזרחות בולגרית באמצעות נדל"ן

Oded Germanov

Oded Germanov

שקלתם פעם להשקיע בנדל"ן בחו"ל, או להיות בעלי נכס בחו"ל? חלמתם על בית נופש מקסים ושטוף שמש לקיץ, או אולי על בקתת סקי לחורף? הוצאת אזרחות בולגרית באמצעות נדל"ן מאפשרת לכם לקבל דרכון אירופי דרך השקעה בטוחה.

לאלה שמחפשים שהייה לטווח ארוך בבולגריה, או אפילו תושבות קבע, מומלץ בחום לרכוש נדל"ן במדינה. כשאתם מגישים בקשה לשהייה לטווח ארוך/תושבות קבע בבולגריה – ולא משנה על איזה בסיס חוקי – אם יש בבעלותכם נכס בבולגריה זה ישפר משמעותית את הסיכוי שהרשויות בבולגריה יתייחסו אל הבקשה שלכם בחיוב.

יתרה מכך – רכישה או השקעה בנדל"ן בבולגריה עשויה לזרז ולייעל את הליך השגתה של האזרחות הבולגרית הנחשקת.

שוק הנדל"ן בבולגריה

אזרחות בולגרית באמצעות נדל"ןכשאנחנו שומעים את המילה נדל"ן, אנחנו חושבים מיד על מחירים גבוהים, על משכנתאות ועל שבירת תוכניות חיסכון. בקיצור, השקעה בנדל"ן כרוכה בהרבה כסף, נכון?

בולגריה, ממגוון סיבות, מציעה הזדמנויות נהדרות בתחום הנדל"ן. בית על חוף מקסים, נכס באתר סקי נהדר, בית כפר מהמם עם שטח גדול מסביבו, או דירה מודרנית בעיר גדולה ומפותחת – בבולגריה יש הכל, והכי חשוב: בלי לקרוע את הכיס. לא נדיר למצוא בתים מקסימים, עם שטחים לא קטנים, תמורת אלפי אירו בלבד!

למעשה, מחירי הנדל"ן הנמוכים הם במקרים רבים מוקד המשיכה הראשוני של זרים לעבור לבולגריה. בהמשך מאמר זה, נגלה איך השקעה בנדל"ן יכולה אפילו להעניק לכם זכאות לאזרחות בולגרית.

ויזה Type D ונדל"ן בבולגריה.

לפי החוק הבולגרי, אין צורך בבעלות על נכס בבולגריה כשמגישים בקשה לוויזה Type D לבולגריה. עם זאת, במקרים רבים – ובמיוחד כשהבסיס להגשת הבקשה הוא פרישה לגמלאות בבולגריה – בעלות על נכס יכולה בהחלט להגדיל את סיכויי האישור של הבקשה לאשרת שהייה.

אנחנו ממליצים לכם בחום לשקול להשתמש בשירותיו של משרד עורכי דין מנוסה כאשר אתם מגישים בקשה לתושבות/אזרחות. המשרד שלנו ישמח לספק לכם ליווי מקצועי בכל מסלול שתבחרו.

בעת הגשת בקשה לוויזה Type D ומיד אחריה לשהייה לטווח ארוך/תושבות קבע – ולא משנה על איזה בסיס – מגיש הבקשה חייב להוכיח כי עומדים לרשותו האמצעים הפיננסיים הדרושים כדי לממן את עצמו במהלך שהותו בבולגריה.

שלב נוסף בדרך להגשת הבקשה, הוא להציג הוכחה לכתובת כלשהי בבולגריה: הסכם שכירות, הצהרה מבעל בית המתיר למועמד לגור בנכס שלו, או הוכחה לרכישת נכס בבולגריה.

הרשויות בבולגריה יעדיפו תמיד את האפשרות האחרונה, מפני שאדם הרוכש נכס בבולגריה כבר הבטיח למעשה מקום מגורים במהלך שהותו, תרם לכלכלה המקומית, ומעטים הסיכויים שאותו אדם יהווה נטל על הרשויות בולגריה.

השגת אזרחות באמצעות רכישת נדל"ן בבולגריה

תוכנית "אזרחות באמצעות השקעה" של ממשלת בולגריה מאפשרת למשקיעים להשיג שהות ארוכת-טווח, ובהמשך זכאות להוצאת אזרחות בולגרית באמצעות רכישת נדל"ן.

כדי לעמוד בדרישות התוכנית, נדרשת השקעה מינימלית בסך 310,000 אירו בנדל"ן. בנוסף, הנכס חייב להיות מוכר על ידי הרשות הממשלתית הרלבנטית. מגיש הבקשה יכול לבחור מתוך מאגר ממשלתי של נתוני נכסים.

עלינו לציין שלפי חוקי בולגריה, סוגי נכסים מסוימים כמו קרקעות חקלאיות, למשל, יכולים להירכש רק על ידי אזרח בולגרי, כך שמגיש בקשה לוויזה יכול בדרך כלל לקנות דירה, בית, בניין או מבנה אחר.

יש חלופות נוספות לתוכנית האזרחות באמצעות השקעה של ממשלת בולגריה: השקעה באגרות חוב ממשלתיות וניהול תיקי השקעות בבנק בולגרי. כדי ללמוד עוד על האפשרויות האלה, תוכלו לקרוא עליהם – אבל עדיף שתתקשרו אל המשרד שלנו ותקבלו את כל הפרטים.

רכישת נדל"ן בבולגריה

אחרי שהסברנו איך בעלות על נכס בבולגריה יכולה לסייע לאדם זר הרוצה לחיות שם דרך קבע או אפילו להשיג אזרחות בולגרית, זה הזמן לשאול איך בעצם קונים נכס בבולגריה.

אדמה חקלאית יכול לרכוש רק אזרח בולגרי. נתיני האיחוד האירופי והאזור הכלכלי האירופי יכולים לרכוש ישירות בשמם קרקעות מאושרות לבנייה ונכסים עם קרקעות צמודות.

מי שאינם אזרחי האיחוד האירופי יכולים לרכוש נדל"ן בבולגריה ישירות בשמם, אפילו עם אשרת תייר סטנדרטית. כדי להיות בעל נכס בבולגריה, הקונה אינו חייב להיות תושב; אפשר אפילו לקנות נדל"ן בבולגריה בלי לבקר כלל במדינה, באמצעות ייפוי כוח של עורך דין.

עם זאת, יש בכל זאת כמה מגבלות. אם אתם לא אזרחי האיחוד האירופי, לא תוכלו לקנות קרקע בבולגריה ישירות בשמכם. לפיכך, אי אפשר לרכוש ישירות נכסים שמשויכת אליהם חלקת קרקע כלשהי. המגבלות הללו משאירות בעיקר דירות, משרדים, חנויות וכו', נכסים הזמינים לרכישה ישירה על ידי מי שאינם אזרחי האיחוד האירופי.

עם זאת, חשוב לציין כי אפשר לקנות קרקעות מאושרות לבנייה או נכסים עם קרקעת צמודות באמצעות רישום חברה בע"מ בבולגריה. למידע נוסף על אופן הקמתה של חברה בע"מ בבולגריה, צרו קשר עם המשרד שלנו.

פעולות חיוניות שמומלץ לבצע בעת קניית נדל"ן בבולגריה:

  • לאמת את זהותם של בעלי הנכס בפועל.
  • לוודא כי אין שום חסמים חוקיים להעברת הנכס.
  • לבדוק את השטר הנוטריוני מול נוטריון מורשה ובעל היכרות וניסיון עם ענייני נדל"ן.
  • לרשום את השטר הנוטריוני במרשם הנכון כדי להבטיח את זכויותיכם במקרה של תביעת צד שלישי כלשהו בנוגע לנכס.

יש לציין כי הנושאים שנידונו במאמר זה כוללים הרבה סוגיות ועניינים שיש לקחת בחשבון. ניסינו לשפוך אור בפניכם על כל האפשרויות הגלומות בחוקי הנדל"ן בבולגריה. אם תרצו להעמיק עוד בנושא, אל תהססו לפנות את המשרד שלנו.

אזרחות בולגרית באמצעות נדל"ן

: 03-3724722

        055-9781688

 office@lawoffice.org.il

צרו קשר

Scroll To Top