החקיקה האוסטרית החדשה אשר נקבעה בספטמבר האחרון רלבנטית עבור אלפי ישראלים ויהודים ברחבי העולם. אלה עסוקים באיסוף והכנת המסמכים השונים להגשת בקשה לקבלת אזרחות אוסטרית. החקיקה התרחבה אך ישנן הגבלות מסוימות שנקבעו בכל הקשור למי ששירת או עודו משרת שירות קבע בצה"ל. מאמר זה נועד להבהיר את סוגיית קבלת אזרחות אוסטרית עבור מי ששירת בצבא קבע.

משרד עורך דין כהן, דקר, פקס וברוש מתמחה בנושא הוצאת דרכון אוסטרי לניצולי שואה וצאצאיהם. במידה ואתם שוקלים לפעול כדי לקבל דרכון אוסטרי אך לא בטוחים האם אתם עומדים בדרישות השונות, אפשר ואף מומלץ ליצור איתנו קשר.

אזרחות אוסטרית לאנשי קבע

אזרחות אוסטרית לאנשי צבא קבע

האזרחות האוסטרית שתיפתח לקהל הרחב בתאריך הרשמי 1.9.2020, תוכל לאפשר לכם להחזיק ביד דרכון האירופאי. אולם עד אז תוכלו להכין את כלל הניירת והמסמכים הדרושים בכדי לקבל את הדרכון במועד הקרוב ביותר, ללא תורים והתעכבויות ביורוקרטיות נוספות.

יחד עם זאת, חשוב להדגיש כי לא כל צאצא ישיר של אזרח אוסטרי זכאי לקבל אזרחות זו. הזכאות מבוטלת במידה והצאצא מתנדב לשירות צבאי בישראל או בכל צבא זר. על-פי החוק האוסטרי, משרת שירות קבע או כקצין בצה"ל הוא מתנדב לשירות, ובקשתו לאזרחות אוסטרית דינה להידחות. למרות זאת, חשוב לציין כי ישנם מקרים יוצאי-דופן אשר בהם ניתן לערער על פסיקה זו, והמשרת בצבא הקבע ייבדק על-ידי הרשויות האוסטריות על פי המקרה שלו לגופו.

לעומת זאת אזרח ישראלי אשר משרת שירות-חובה בצה"ל, הידוע כשירות סדיר רשאי להגיש בקשה ולקבל את הדרכון האוסטרי ללא קושי, זאת מנפי שלא התנדב לשרת בצה"ל, צבא זר, אלא ביצע זאת כחלק מהחובה האזרחית בישראל.

בנוסף, אזרחים זרים אשר עבדו בשירותי מדינה זרה אשר איננה אוסטריה עד לתאריך 30.6.1966 לא יוכלו לקבל את האזרחות.

האם עתודאים זכאים לקבלת אזרחות אוסטרית?

שירות התנדבותי צבאי על-פי המחוקק האוסטרי לא חל על ישראלים המשרתים במסגרת עתודה. כלומר – עתודאים זכאים לקבלת אזרחות אוסטרית.

תודה למר יהונתן גבריאלוב על עזרתו בכתיבת המאמר.

צרו קשר עבור קבלת אזרחות אוסטרית לאנשי קבע

משרדינו שבירושלים ופתח תקווה מתמחים בהסדרת אזרחות אוסטרית. במשרדינו עורכי-דין הדוברים גרמנית, אשר יוכלו להסדיר ללא קושי ובעיה את כלל המסמכים לקבלת האזרחות. נשמח לענות לכם על שאלותיכם בטלפונים או דרך המייל המצוינים מטה, תודה.

אזרחות אוסטרית לאנשי קבע

:03-3724722

        055-9781688

 office@lawoffice.org.il