Skip to content
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

תביעה – אימון כושר בזום (מידע משפטי)

Nirit Flaishman

אתאר דיוואני

״תודה עמוקה לעו״ד במשרד על הליווי המקצועי והייעוץ בתהליך קבלת הויזה המורכב, זה יכול היה להיות הרבה יותר קשה בלעדיו. העו״ד עשה עבודה נפלאה, עם אופטימיות ושירות מסור לאורך כל הליווי״.

 

באילו מקרים ניתן להגיש תביעה בגין אימון כושר בזום? לאימון כזה ישנן סכנות מיוחדות, ומאחר וקשה למאמן לוודא שהמתאמן פועל באופן בטוח ואינו מועד להיפצע. במידה והמתאמן נפצע, הוא יכול לתעד את פציעתו ולתבוע את המאמן על רשלנות.

אימונים המתבצעים באופן מקוון הפכו ללהיט של ממש בזמן האחרון. לצד הנוחות שהם מעניקים, והיכולת לבצע אימונים גופניים מכל מקום, קיימות לא מעט סכנות לפגיעה פיזית חמורה במסגרתם. ואולם, בשונה מתאונות ספורט מקצועי או אימונים בחדרי כושר, מאמנים המציעים אימוני כושר בזום אינם תמיד נתונים לפיקוח, או דואגים לבטח את עצמם. על הדרכים לתבוע פיצויים בגין נזקים הנגרמים באימונים אלה, חרף מורכבויות אלה, תסביר להלן עו״ד נירית פליישמן, מומחית לדיני נזיקין ממשרדנו.

משרד עורכי הדין שלנו, אשר לו סניפים בירושלים ובתל אביב, מתמחה בדיני נזיקין ובמשפט אזרחי. במשרדנו פועלים עורכי דין בעלי ניסיון רב במתן שירותי ייעוץ וייצוג משפטי במגוון סוגיות, לרבות רשלנות רפואית, נזקי גוף, תאונות אישיות ועוד. עורכי הדין ממשרדנו מלווים את לקוחותיהם לאורך כל שלבי ההליך הנזיקי, ומעניקים מענה משפטי מקיף המותאם לצרכיהם ולדרישות כל הליך באופן פרטני.

תביעה – אימון כושר בזום (מידע משפטי)

אימון כושר בזום טומן בחובו סכנות בטיחות משמעותיות

העתיד כבר כאן – אימון כושר בזום הפך לעניין שבשגרה. משבר הקורונה היה בין הגורמים העיקריים שהכניסו את האינטראקציה באמצעות פגישות וידאו – ובייחוד באמצעות אפליקציית זום הפופולארית – לחיינו. האמור נכון לגבי עבודה מהבית, אך גם לגבי אימוני כושר שונים, כגון יוגה, אימון גופני, שיעורי ריקוד וכד׳. באופן מפתיע, הפופולאריות של אימונים אלה לא ירדה גם לאחר שהגבלות הקורונה רוככו והתאפשר למתאמנים לחזור לשגרת אימונים פנים אל פנים. אנשים רבים ממשיכים גם כיום לבצע אימונים באופן מקוון.

קיימים יתרונות רבים לאימוני כושר מקוונים, ובכלל זה נוחות, מחיר מוזל לעתים ואפשרות להתאמן מכל מקום. עם זאת, קיימות סכנות בטיחותיות משמעותיות בביצוע אימון כושר בזום. בעוד שבאימונים פיזיים יש למאמן הכושר אפשרות לראות כל צעד ותנועה של המתאמנים, ולוודא כי הם פועלים כשורה, כאשר הדבר נעשה באמצעות וידאו, לא תמיד ניתן לוודא כי זהו אכן המצב. כך גם אין למאמן יכולת לוודא כי התנאים בהם מתבצע האימון (למשל, המשטח עליו מתאמנים, הבגדים שלובשים וכו׳) מתאימים למתאמנים או שמא הם עלולים לגרום להם נזק. לא מעט מתאמנים חשופים לנזקי גוף קשים בעקבות אימונים מקוונים. חשוב לדעת מה ניתן לעשות במידה ונפצעתם או נפגעתם, ועל כך נרחיב להלן.

דרכי מניעה והאם ניתן לתבוע

מלבד וידוא כי סביבת העבודה מותאמת עבורכם לאימון, מומלץ לוודא כי למאמנים יש ביטוח אחריות מקצועית, המכסה תאונות במסגרת האימון. קיומו של ביטוח יאפשר לוודא בצורה טובה יותר כי תוכלו לקבל פיצוי במידה וייגרם לכם נזק במסגרת האימון. בנוסף, חשוב לוודא כי האימון מתאים לכם מבחינה בריאותית, וכן מבחינת רמת הכושר האישית שלכם. צעדים אלה יסייעו למנוע ככל הניתן נזקים במסגרת האימונים, ויעניקו לכם שקט נפשי לאור הידיעה כי תיתכן אפשרות לקבל פיצויים במקרה הצורך.

בהחלט ניתן לתבוע במקרים רבים בגין נזקים שנגרמו במסגרת האימון, בדומה לאפשרות להגיש תביעה בגין פציעה במכון כושר. לדוגמה, במקרים של נזק שנגרם מרשלנות של המאמנים, ניתן לתבוע בגין עילת רשלנות לפי פקודת הנזיקין. לעיתים, אם קיים תיעוד של אירוע הפציעה, הדבר עשוי להגדיל את סיכויי הצלחת התביעה. מומלץ להיוועץ בנושא עם עורך דין מומחה לדיני נזיקין בסמוך למקרה הפציעה או הפגיעה, על מנת להבין מה דרכי הפעולה המומלצות עבורכם במקרה הפרטני.

תביעת פיצויים בגין אימון כושר בזום – צרו קשר עם עורך דין מומחה לדיני נזיקין

לסיכום, לאור פוטנציאל הנזק וסכנות הבטיחות במסגרת אימון כושר בזום, חשוב להכיר היטב את החוק בנושא. אם יש לכם שאלות נוספות או צורך בכל סיוע בנושא, עורכי הדין ממשרדנו, המתמחה בדיני נזיקין ובייצוג נפגעי תאונות ספורט, ישמחו לעמוד לרשותכם. ניתן ליצור עמנו קשר באמצעות מספרי הטלפון וכתובת הדואר האלקטרוני המופיעים מטה, ולתאם פגישת ייעוץ עם עורך דין ממשרדנו, בירושלים ובתל אביב.

רשלנות רפואית

: 03-3724722

        055-9781688

 [email protected]

צרו קשר

Scroll To Top