Skip to content
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

נישואים אזרחיים ביוון – המדריך המקוצר

Michael Decker

שלום

תותח עורך דין מיכאל עזר לנו מאוד עם תביעת אבהות ולאחר מכן בהסדרת המעמד של בת הזוג שלי. צוות המשרד נחמד מאוד והיו מאוד יעילים

כידוע, בתוך תחומי מדינת ישראל, בני זוג יכולים להינשא ולהירשם כנשואים במשרד הפנים אך ורק אם שני בני הזוג הם בני אותה דת. בני הזוג יכולים להתחתן בתוך ישראל רק במוסד דתי – אם שניהם יהודים אז ברבנות, נוצרים בכנסיה, וכן הלאה. אין הליך תקף בארץ לנישואים אזרחיים ולכל הסכם זוגיות אזרחי שלא נעשה דרך הרבנות (או הגופים המקבילים של הדתות האחרות). על כן האפשרות של נישואים אזרחיים ביוון או במקום אחר בחו"ל קורצת להרבה מאד זוגות בישראל. לצד זאת, רבים נמנעים מהצעד הזה מתוך חשש מבירוקרטיה סבוכה ואתגרים משפטיים. לכן חשוב לנו להסביר כיצד בדיוק ההליך עובד, כדי שתוכלו להבין אם מדובר באופציה שמתאימה גם לכם.

המומחים המשפטיים בתחום ההגירה ממשרד עורכי הדין שלנו ישמחו לתת לכם מענה מקיף בנוגע לתהליכי אזרחות והסדרת מעמד אישי בישראל. הניסיון העשיר שלנו מאפשר לנו לסייע בהצלחה לכל מי שמעוניין לעבור את תהליך הנישואים ביוון וכן לסייע לבני זוג ישראליים בתהליך ההגירה וקבלת האזרחות הישראלית.

נישואים אזרחיים ביוון

נישואים אזרחיים ביוון – למי זה מתאים?

כאמור, מדינת ישראל לא מאפשרת נישואים בין בני זוג שאחד מהם אינו יהודי, כך שהפתרון של נישואים אזרחיים ביוון מתאים קודם כל לישראלים יהודים המעוניינים להינשא לבן או בת זוג שאינם יהודים. כמובן שגם אזרחים ותושבים בני דת אחרת (כדוגמה בה טיפל משרדנו לא מזמן, ערבי מוסלמי שהכיר אמריקאית נוצרייה בהיותו סטודנט בארה"ב) חייבים להתחתן בחו"ל.

תחת הקטגוריה הזו תמצאו לרוב ישראלים שמצאו בןבת זוג בחו"ל או אזרחים זרים שנכנסו למערכת יחסים עם ישראלי בהיותם תיירים עובדים זרים סטודנטים בישראל.

כמובן שמדובר גם בפתרון לבני זוג ששניהם ישראלים, אבל בני דתות או שונות, או ישראלי שעל פי הרבנות יהדותו מוטלת בספק – מצב נפוץ מאד במקרים בהם אחד מבני הזוג הוא צאצא ליוצאי ברית המועצות, אז דורשת לפעמים הרבנות להביא מספר רב של הוכחות למוצא יהודי שלא תמיד בנמצא.

לבסוף, האפשרות של נישואים אזרחיים ביוון מתאימה כאשר שני בני זוג יהודים (או בני דת אחרת חסרי דת) ואינם מעוניינים להינשא דרך הרבנות מסיבות שונות.

נישואים אזרחיים ביוון – צעד אחר צעד

כעת ניגע בקצרה בשלבים השונים של נישואים אזרחיים ביוון – שימו לב כי קיימת חלוקה בין תהליכים שיש לעבור בארץ לכאלה שצריכים לעשות ביוון.

שלבי התהליך בארץ, לפני הנסיעה ליוון:

 1. הוצאת תמצית רישום במשרד הפנים: בשלב הזה יש להוציא תמצית רישום במשרד לכל אחד מבני הזוג הכוללת תעודת רווקות ותעודת לידה. ניתן לעשות זאת במשרדי משרד הפנים או באתר.
 2. לחשוב על נושא הזמנת בתבן הזוג הזר חזרה לארץ והאם יש צורך בכך. בניגוד לקפריסין, יציאה ליוון לא גורמת לביקורת הגבולות לחשוד באופן אוטומטי שבני הזוג התחתנו בחו"ל ומנסים לחזור לארץ ללא הזמנה רשמית דרך משרד הפנים. בכל מקרה, מומלץ לקבל עצה ממומחה בתחום.
 3. החתמת אפוסטיל על מסמכי המקור במשרד החוץ. החתימה למעשה הופכת את המסמכים למוכרים בחו"ל.
 4. תרגום המסמכים בשגרירות יוון: זהו למעשה הביקור הראשון בשגרירות בו יש לתרגם את המסמכים ליוונית. השגרירות נמצאת בתל אביב וחשוב לתאם הגעה מראש.

שלבי התהליך ביוון:

 1. רישום בעיריית הרקליון: כשבועיים לפני החתונה יש להירשם בעיריית הרקליון יחד עם המסמכים החתומים והמתורגמים שהכנתם מבעוד מועד. ניתן לערוך את הטקס גם באיים הכרתים אבל חשוב לזכור שהרישום מתבצע אך ורק בהרקליון. שימו לב כי הרישום כרוך בעלות סמלית של 60 יורו. לפרטים נוספים היכנסו לכאן.
 2. טקס החתונה: ביום החתונה תדרשו למשרד העירייה. הזוגות ייכנסו לפי התור וסגן ראש העיר יכריז עליכם כזוג נשוי.
 3. קבלת אישור נישואים ממשרד הפנים היווני: לאחר טקס החתונה יש לגשת עם מסמך שתקבלו למשרד הפנים היווני. יום לאחר מכן תקבלו את אישור הנישואים בשבעה עותקים.
 4. חותמת אפוסטיל במשרד החוץ היווני: מכאן יש לגשת את משרד החוץ היווני ולקבל חותמת אפוסטיל על תעודות הנישואים שקיבלתם.

לאחר החזרה לארץ:

 1. ביקור נוסף בשגרירות יוון: כעת יש בידיכם מסמכים בשפה היוונית. עליכם לגשת לשגרירות ולתרגם אותם לעברית.
 2. ביקור אחרון במשרד הפנים: כעת תוכלו לגשת אל משרד הפנים עם המסמכים המתורגמים שקיבלתם ולשנות את הסטטוס שלכם לזוג נשוי. מכאן למעשה אתם מתחילים בהליך המדורג כדי לקבל מעמד בני זוג נשואים במדינת ישראל.

כעת למעשה כל שנותר לכם הוא לחגוג את הזוגיות הרשמית החדשה שלכם. תוכלו לבחור לעשות מסיבה בארץ או אפילו להזמין את הקרובים שלכם לטקס החתונה ביוון ולעשות כבר שם חגיגה גדולה עם החברים ובני המשפחה (לא לשכוח להשלים את ההליכים הנוספים עם החזרה לארץ).

נישואים אזרחיים ביוון – לבד או עם אנשי מקצוע?

כפי שאתם יכולים כבר לראות בעצמכם, לא מדובר בתהליך מורכב מדי ובוודאי לא כזה שהשלבים בו צריכים לגרום לכם להתרחק ממנו. באותה נשימה חשוב לומר שאם לא עושים את זה נכון זה יכול ליצור הרבה מכשולים במהלך הדרך, כאשר במקרים הקיצוניים משרד הפנים לא מוכן להכיר בנישואים.

לכן, ההמלצה שלנו במקרה שאתם לא בטוחים לגמרי איך עושים זאת היא להיעזר באנשי מקצוע הבקיאים בתחום הזה. לנו במשרד יש את הכלים והניסיון כדי להבטיח שהתהליך יעבור בצורה חלקה ללא מהמורות בדרך ונשמח ללכת אתכם יד ביד בכל שלבי התהליך. לשאלות נוספות והתייעצות אתם מוזמנים ליצור קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.

צרו קשר

 • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

Scroll To Top