Skip to content
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

כניסת אזרחים זרים לישראל בתקופת משבר הקורונה – עדכוני הנחיות

Michael Decker

רוני עמנואל

משרד עורכי הדין מיכאל דקר ויהושוע פקס עזרו לנו במאמצנו לרשום את בתי כאזרחית ישראלית (היא נולדה לשני הורים גאים, אחד מהם אזרח ישראלי, בהליך פונדקאות בחו"ל, המוסדר בחוק של המדינה בה בוצע ההליך). עורכי הדין עמדו בתוקף מול סחבת של קרוב לשנה ודרישות בלתי רלוונטיות של משרד הפנים. לבסוף הורתה השופטת למשרד הפנים לרשום את הילדה כאזרחית ישראלית (לאחר בדיקת ד.נ.א שהיא מספיקה לפי התקנות!). אנו מודים לעורכי הדין ולעוזרות המשפטיות מאיה ונטע-לי על עזרתם המקצועית, סבלנותם והעניין האישי שגילו במשך התהליך.

משרדנו עוסק בתחום ההגירה וטיפול באשרות (ויזות) כניסת אזרחים זרים לישראל – הן בשגרה והן בימי משבר הקורונה. אנו עוקבים בדריכות אחר ההתפתחויות המשפטיות בנושא הנחיות הכניסה לישראל והיציאה ממנה בתקופת הקורונה. ההנחיות העדכניות מאפשרות כניסת זרים למטרות ביקור ותיירות, ללא צורך בהצגת תעודת התחסנות או החלמה. עם זאת, קיימים מספר תנאים אשר יש לעמוד בהם. להלן נציג עדכונים חשובים בנושא, מפי עורך הדין מיכאל דקר, שותף במשרדנו ומומחה לדיני הגירה לישראל. 

משרד עורכי הדין שלנו, בירושלים ובתל אביב, מתמחה בתחום ההגירה לישראל. לעורכי הדין ממשרדנו ניסיון מקצועי רב בטיפול בבקשות לקבלת ויזות כניסה ושהייה בישראל עבור לקוחותינו.

כניסת אזרחים זרים נכון לחודש מרץ 2022 – בכפוף לעמידה בקריטריונים

משבר הקורונה הוביל להגבלות משמעותיות לגבי כניסה לישראל בכלל, וכניסת אזרחים זרים בפרט. בעקבות התפרצות הנגיף ברחבי העולם, הוטלו מגבלות על כניסת אזרחים זרים מחו״ל. אזרחים זרים רבים נותרו ללא פיתרון, גם כאשר הם היו צריכים להיכנס לצורך עבודה, טיפול רפואי דחוף, ביקור משפחתי וכיו״ב. וזה עוד מבלי להזכיר את האיסור על כניסת אזרחים זרים למטרות תיירות, אשר הוביל את ענף תיירות הפנים בארץ למשבר חסר תקדים. 

הנחיות משרד הפנים המעודכנות מאפשרות כניסה לישראל של אזרחים זרים בכל הגילאים, בכפוף לעמידה בתנאים שנקבעו בהנחיות, ולנהלי רשות האוכלוסין וההגירה של משרד הפנים. ההנחיות החדשות הגיעו לאחר שהוחלט בעבר להגביל לחלוטין כניסה לישראל, החלטה שעליה הוגשה עתירה לבג״ץ, בה היה מעורב גם משרדנו. בעקבות העתירה בוטלו מכסות שהגבילו את הכמות של ישראלים שיכולים להיכנס ארצה מדי יום. להלן נפרט אודות ההנחיות החדשות והתנאים שיש לעמוד בהם לצורך כניסה ושהייה בישראל

כניסת זרים למטרות תיירות

החל מחודש מרץ 2022, השמיים נפתחו עבור תיירים המעוניינים להגיע ארצה. ההנחיות החדשות אינן דורשות מתיירים להציג תעודת מתחסן או תעודת מחלים. נדרשת עדיין עריכת בדיקת PCR וקבלת תוצאת בדיקה שלילית, אשר תוקפה 72 שעות או פחות מכך, לפני מועד הכניסה לישראל (ניתן להגיש בקשה לוועדת חריגים לצורך קבלת פטור מביצוע בדיקה טרם ההגעה). יש לבצע בדיקת PCR נוספת עם ההגעה ארצה. בנוסף, יש למלא טופס כניסה לישראל 48 שעות לפני מועד הגעתם ארצה. כמו כן, יש לרכוש פוליסת ביטוח בריאות, המכסה טיפול בנגיף הקורונה.

כניסת אזרחים זרים לישראל בתקופת משבר הקורונה

ההנחיות קובעות כי על אזרחים זרים להישאר בבידוד עד לקבלת תוצאה שלילית לבדיקת ה-PCR שנערכה עם הגעתם, או למשך 24 שעות (המוקדם מבין השניים). הבידוד יכול להיעשות במלון. תוצאת בדיקה חיובית תוביל לחיוב התיירים לשהות בבידוד במלונית קורונה למשך 14 יום  על חשבונם. קיצור הבידוד אפשרי, בכפוף לקבלת תוצאת בדיקת PCR שלילית כעבור 5 ימים ומעלה ממועד הכניסה לבידוד. יש להקפיד על ההנחיות, אשר נאכפות בקפידה. מי שלא יעשו כן עלולים להיות כפופים להטלת סנקציות, כגון גירוש מישראל ואיסור כניסה לישראל לתקופה של עד 5 שנים.

כניסת אזרחים זרים למטרות נוספות

יודגש כי הכניסה והשהייה בישראל עדיין כפופה לנהלי רשות האוכלוסין. כפועל יוצא, אזרחים זרים המבקשים להיכנס ארצה לצורך מטרות נוספות, כגון תיירות מרפא, עבודה בישראל (בענפים כגון ענף הסיעוד, חקלאות, בניין או ענף המומחים) או איחוד משפחות, נדרשים עדיין להסדיר אשרות כניסה מבעוד מועד, על מנת לוודא כי כניסתם או שהותם לא תסורב בהמשך. בכל סוגיה המתעוררת בהקשר זה, מומלץ לפנות לסיוע של עורך דין מומחה לדיני הגירה לישראל.

צרו קשר עם עורך דין מומחה לדיני הגירה

לסיכום, ההנחיות העדכניות מרחיבות את האפשרויות של כניסת אזרחים זרים לישראל, חרף הגבלות הקורונה. יש לעקוב אחר עדכונים נוספים מטעם הרשויות, עליהם אנו ממשיכים לעדכן כל העת באתרנו. לכל שאלה או סיוע בהגשת בקשה לכניסה לישראל, תוכלו ליצור עמנו קשר ועורך דין ממשרדנו ישמח לעמוד לשירותכם. למשרד עורכי הדין שלנו ניסיון ומומחיות רבים בדיני הגירה ובטיפול בבקשות כניסת אזרחים זרים לישראל.

צרו קשר

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

Scroll To Top