חוק חדלות פירעון / פשיטת רגל

כל מאמרי המשרד בתחום פש"ר

חדלות פירעון / פשיטת רגל

משרדנו עוסק בתחום חדלות פירעון (לשעבר פשיטת רגל) על כל היבטיו, כולל ייצוג חייבים ונושים. רבים מהפונים אלינו הם לקוחות אשר נקלעו לחובות ומעוניינים להתמודד עם עיקולים והגבלות שונות כתוצאה מהחובות הלא מוסדרים. אנשים אלו אשר נפלו לחובות אותם אינם מצליחים להחזיר מחפשים את הדרך הנכונה כדי לצאת מחובות אלו לדרך כלכלית חדשה.

אנו יודעים ושומעים מלקוחותינו כל הזמן כי החיים תחת עול החובות אינם קלים, בלשון המעטה. במסגרת הליכי הגביה השונים ניתן לבצע כנגד החייב עיקול ותפיסת רכב עיקול משכורת, עיקולים בחשבון הבנק ועוד עיקולי צד ג' שונים.

חשוב לפעול בהקדם בסיוע עורך דין מומחה בתחום חדלות פירעון, על מנת להסדיר את החובות ולפתוח דף חדש.חדלות פירעון / פשיטת רגל

חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי – נכנס לתוקף בשנת 2019

ממש לאחרונה, בחודש ספטמבר 2019, נכנס לתוקף חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי, אשר יצר מהפכה בדיני חדלות הפירעון, שעד היום היו מוסדרים במסגרת פקודת פשיטת הרגל, הישנה.

חדלות פירעון, החוק החדש – מה מטרת החוק החדש?

החוק החדש נועד לאפשר לחייבים אשר בתום לב נקלעו לחובות אותם הם לא יכולים להחזיר, לפעול על מנת להחזיר את החובות לנושים, ככל יכולתם. בסיום ההליך החייב מקבל אפשרות להתחיל את חייו מחדש ללא חובות העבר, כדי לחזור למעגל הכלכלי ולתפקד כאזרח מן השורה.

החוק החדש קובע הבדל בין חובות פחותים מ- 150,000 ₪ לבין חובות גבוהים יותר

גובה סכום החוב קובע מי הסמכות לדון בהליך חדלות פירעון. בכל מקרה, סכום המינימום להגשת בקשה לחדלות פירעון הוא 50,000 ₪. בקשה של חייב אשר חובותיו נמוכים מסכום של 150,000 ₪ ידונו במסגרת מערכת ההוצאה לפועל. לעומת זאת, בקשה של חייב שחובותיו עולים על 150,000 ₪ תידון אל מול הממונה על הליכי חדלות פירעון ושיקום כללי, בבית המשפט.

מי מגיש בקשה לפתיחת הליך חדלות פירעון?

הגשת בקשה לקבלת צו לפתיחת הליך חדלות פירעון יכולה להיות מוגשת על ידי הנושים, אשר רוצים למנוע מהחייב להבריח נכסים ולפעול להחזר החובות, או על ידי החייב עצמו, אשר אינו מצליח לעמוד בתשלום כל חובותיו, לכן מבקש להקפיא את המצב ולהתחיל בהליך חדלות פירעון.

הליך ייצוג חייבים בהליך חדלות פירעון עד לקבלת צו שיקום כלכלי

משרדנו מלווה חייבים אשר מעוניינים להיכנס להליך של חדלות פירעון, החל מרגע הגשת הבקשה, דרך קבלת צו לפתיחת הליכים וליווי מתמשך עד למתן צו לשיקום כלכלי, אשר ניתן בדיון על ידי בית המשפט וקביעת תוכנית פירעון לחייב. ככל והחייב עומד בצו לשיקום הכלכלי הוא יהיה זכאי לקבלת צו הפטר מחובות העבר שאותם הוא אינו יכול לפרוע.

במהלך ההליך יידרש החייב לשלם תשלום חודשי התואם את יכולתו הכלכלית וכן לעמוד בחיובים נוספים לצד הגבלות שונות והתייצבות לבירור במשרדו של הנאמן בליווי משרדנו.

כמו כן בנוסף לאפשרויות שלעיל, קיימות עוד דרכים להסדרת החוב במסגרת ההליך ואחת מהן היא הסדר נושים.

מה לגבי חייבים בעלי חובות של פחות מ- 50,000 ₪ ?

אם אתם בעלי חובות נמוכים מ- 50,000 ₪ נוכל לסייע לכם בהסדר החוב ישירות אל מול לשכת ההוצאה לפועל או הנושים, בתשלומים שיתאימו ליכולתכם הכלכלית עד לפירעון החוב.

שימו לב כי, לא כדאי לחכות שהחובות יתפחו ויתחילו להתבצע נגדכם הליכי גביה, אלא כדאי להסדיר את החובות עוד לפני שיפתחו נגדכם תיקי הוצאה לפועל ולכל הפחות לאחר קבלת האזהרה מלשכת ההוצאה לפועל. באופן זה, נוכל גם להגיש עבורכם התנגדויות בהתאם לסוג החוב. למשל, אם מדובר בתביעה לביצוע שטר / המחאה נוכל להגיש עבורכם התנגדות לביצוע השטר או המחאה או לטעון טענת פרעתי.

ייצוג נושים – סיוע עורך דין בהליך גביית כספים

משרדנו עוסק גם בייצוג נושים אשר אינם מצליחים לגבות את כספם מהחייב, הן באמצעות פתיחה בהליכי הוצאה לפועל וחדלות פירעון כנגד החייב ונקיטת הליכי גביה והן על ידי מעורבות בהליך קיים לשם שמירת זכויותיו של הנושה.

עורך דין מומחה לתחום חוק חדלת פירעון / פשיטת רגל

חשוב להיוועץ בעורך דין המומחה בתחום התמחות ספציפי זה, שידע לייעץ לכם מה היא הדרך הנכונה ביותר עבורכם להתמודד עם החובות ועם בקשות חריגות במהלך ההליכים השונים, בין אם אתם נמצאים בצד הזוכה או החייב.

במשרדנו עורכי דין בעלי ניסיון של שנים בתחום. אל תתמודדו עם זה לבד, פנו אלינו עוד היום לפגישת ייעוץ.

לסדרת מאמרים שהכנו בנושא חדלות פירעון הכנסו לכאן..

ליצירת קשר השאירו פרטים כאן או התקשרו אלינו ל:

חדלות פירעון / פשיטת רגל

: 03-3724722

        055-9781688

 [email protected]