Skip to content
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

ויזת תעסוקה ברומניה – שאלות ותשובות

Michael Decker

נחום כהן

משרד עו"ד בתל אביב, קטן מימדים אבל פועל ועושה את עבודתו נאמנה. עו"ד ותומכים אחרים (paralegal) אמינים, אדיבים, יודעים להקשיב ולהסביר.
נגישות לחניה של המשרד מונע כאב ראש ללקוחות, וזה אחד היתרונות הנוספים.
בהצלחה

רומניה, כמו לא מעט מדינות אירופיות, הפכה לאחרונה למקום עבודה אטרקטיבי עבור ישראלים המעוניינים להגדיל את הכנסתם הכלכלית ומאידך גם את איכות חייהם. על מנת להשיג אישור עבודה מהרשויות הרומניות, מתבקש האזרח הישראלי לעבור הליכים ביורוקרטיים מסוימים. המאמר שלפניכם יענה על שאלות ההליכים השונים בנושא, וירחיב בנוגע לויזת תעסוקה, אישורי עבודה, אשרות שהייה ברומניה וכו'.

משרדנו מתמחה בכל הקשור להשגת ויזה / אזרחות רומנית. אנו נוכל לעזור לכם בעניינים המשפטיים יחד עם ליווי שוטף בנוגע להשגת המסמכים הנחוצים. כמו כן, משרדנו עומד בקשר עם עורכי דין רומניים שיוכלו להקל עליכם את משך ההליך.

ויזת תעסוקה ברומניה - שאלות ותשובות

מהי ויזת תעסוקה ברומניה?

ויזת תעסוקה היא ויזת שהייה לטווח ארוך, המאפשרת לכם לנסוע לרומניה ולעבוד בה כשכירים במשרה מלאה, כצוות תומך (seconded staff) או לעסוק במשרות עבודה אחרות.

האם קיימים תהליכים פורמליים הכרחיים קודם לקבלת הוויזה?

כן, תחילה תידרשו למצוא מעסיק ברומניה. לאחריי, עליכם לבדוק מהו סוג חוזה העבודה שאתם עומדים לחתום עליו עם המעסיק. בשלב הבא, נדרש המעסיק להגיע למשרד ההגירה ושם לעבור הליך אישור קודם לגבי העובד הזר.

במידה והמעסיק צלח את ההליך, תינתן על ידי משרד ההגירה אישור מסוג מיוחד למטרת קבלתכם כעובדים (aviz de munca).

מי יכול להשיג ויזת תעסוקה?

חברות יכולות להעסיק כל זר אשר לימודיו הוכרו באופן רשמי על ידי הרשויות ברומניה, ובתנאי והמועמד מסוגל למלא מקום עבודה פנוי. החברה הרומנית חייבת להוכיח כי אין ביכולתה למצוא איזשהו אזרח רומני המתאים למשרה המיועדת.

איך ניתן להגיש בקשה עבור ויזת תעסוקה?

באפשרותכם להגיש בקשה עבור ויזת תעסוקה בשגרירות הרומנית או בקונסוליה היושבות בישראל.

על בקשת האשרה לכלול מספר מסמכים, כאשר החשוב מכולם הוא האישור (aviz de munca) שהושג על ידי החברה שמעוניינת לשכור את שירותיכם.

כמה זמן אני יכול לשהות ברומניה על בסיס ויזת תעסוקה?

ויזת תעסוקה היא ויזת D/AM, ומשמעותה כי באפשרותך לשהות ברומניה לטווח ארוך – לפרק זמן מירבי של עד 90 יום לאחר שנכנסתם למדינה. נוסף על כך, יש להגיש בקשה עבור היתר תושבות רומני, לפחות 30 יום לפני שפג התוקף לוויזת העבודה הרומנית. זאת אומרת, יש להגיש את הבקשה ב- 60 הימים הראשונים של השהות החוקית.

היה ושהיתם מעבר לטווח החוקי המותר, ניתן לקבל קנס. במידה ושהיתם הרבה מעבר לתחום המותר, ייתכן ותגורשו מהמדינה או במקרים מסוימים תישלל האפשרות של נסיעות עתידיות לרומניה.

האם ויזה שונה מאשרת שהייה?

כן, ויזה מעניקה לכם את הזכות להיכנס לרומניה ולשהות בה לתקופה מוגבלת של זמן; בתרחיש הזה לטווח מקסימלי של שלושה חודשים. אך אם אתם מעוניינים לחיות ברומניה לפרק זמן ארוך יותר, כמו עבודה באותו מקום במשך שנו, תצטרכו אשרת שהייה.

משום כך, השלב הראשון הוא להגיש בקשה לוויזה במדינת הלאום (בין אם היא ישראל או מקום אחר). אם אתה למעשה מעוניין לחיות ברומניה, הצעד המתחייב השני הוא להגיש בקשה לאשרת שהייה ברומניה במשרד ההגירה לאחר הגעתך למדינה.

בכל המקרים, הצעתנו היא לפנות לעורך-דין המתמחה בהגירה, על מנת להיות בטוח כי בקשת הוויזה שלך מטופלת באופן מקצועי וללא בעיות.

למאמר המלא על אזרחות רומנית לבעלי שורשים רומניים לחצו כאן.

צרו קשר – ויזת תעסוקה ברומניה שאלות ותשובות

משרדנו מתמחה בתחום הוצאת אזרחות ודרכון רומני. לכל שאלה ו/או ייעוץ מקצועי בנושאים הנוגעים לחוק ההגירה הרומני, אתם מוזמנים לפנות אלינו דרך הטלפונים המופיעים מטה או באמצעות הדואר האלקטרוני, תודה.

ויזת תעסוקה ברומניה - שאלות ותשובות

:03-3724722

        055-9781688

 [email protected]

צרו קשר

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

Scroll To Top