Skip to content
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

הגבלות הקורונה בדובאי ובאיחוד האמירויות

Law office

רמי חלבי

משרד עורכי דין רצינים ביותר . אנשים מקצועים נותנים השירות הכי טוב ללקוח . מנסיון שלי איתם בעינים עצומות הכי טובים שיש אפשר לסמוך עליהם תמיד . אני מעיד שקיבלתי שירות נהדר שירות מקצועי ואמין מצוות העורכי דין במשרד . ממליץ ביותר

מה הסטטוס של הגבלות הקורונה בדובאי ובאיחוד האמירויות? לא מעט ישראלים תוהים לגבי שאלה זו בימים אלה. בעקבות הסכם השלום עם איחוד האמירויות, נפתחה האפשרות לישראלים להגיע לדובאי ולאמירויות השונות למטרות ביקור, תיירות, עסקים ועוד. עשרות אלפי ישראלים כבר פקדו את דובאי, ורבים נוספים צפויים להגיע. על מנת לעשות סדר בדברים, במאמר זה תסביר מומחית לדיני הגירה ממשרדנו על חובת בידוד באמירויות ולאחר מכן עם ההגעה ארצה, הגבלות הקורונה בדובאי ועוד. כל זאת, נכון לחודש דצמבר 2020.

משרד עורכי הדין שלנו בירושלים ובתל אביב מתמחה בדיני הגירה. עורכי הדין ממשרדנו מסייעים ללקוחות ישראלים ובינלאומיים בענייני אשרות והסדרת מעמד בדובאי ובמגוון יעדים נוספים. למשרדנו ניסיון רב בתחום ההגירה, ואנו מעניקים מגוון שירותים משפטיים הכוללים טיפול בבקשות לאשרות (ויזות) עסקים, הגירה למטרת שהות ממושכת, הקמה ורישוי של עסקים ועוד.

הגבלות הקורונה בדובאי ובאיחוד האמירויות

הגעה לדובאי ואיחוד האמירויות למטרות ביקור ועסקים

מאז הסכם השלום בין ישראל ובין איחוד האמירויות, ״נפרץ הסכר״ ואלפי ישראלים כבר הגיעו למדינה המסקרנת שנפתחה בפניהם. מלבד כמות התיירים הנכבדת, לא מעט ישראלים הגיעו לאיחוד האמירויות גם על מנת להתעניין ולקדם פתיחת עסקים ושיתופי פעולה עסקיים. ואכן, מדובר ביעד אולטימטיבי לשם עשיית עסקים במגוון תחומים, כגון הייטק, אנרגיה (נפט וגז), מסחר דיגיטלי, תיירות, מזון, אופנה ועוד.

עם זאת, התקופה הנוכחית מאופיינת בקשיים שונים הכרוכים במעבר בין מדינות. מגיפת הקורונה, הביאה עמה הנחיות והגבלות שונות בכל מדינות העולם, המתעדכנות לעיתים תכופות ומשתנות בין מדינה למדינה. כידוע, הנחיות אלה עשויות לכלול, בין היתר, חובה לעבור סדרת בדיקות PCR על מנת לוודא כי לא נדבקתם בנגיף הקורונה, חובת בידוד עם ההגעה ליעד ולאחר השיבה ממנו וכיו״ב. ישראלים רבים תוהים מהן הגבלות הקורונה בדובאי ובאיחוד האמירויות, כפי שקבע משרד הבריאות המקומי. להלן נסביר על ההנחיות העדכניות בנושא.

הגבלות הקורונה בדובאי ובאיחוד האמירויות – נכון לדצמבר 2020

כמו מרבית מדינות העולם, גם דובאי קבעה הנחיות שונות בעקבות משבר הקורונה. ההנחיות כוללות חובה לחבוש מסיכות במרחב הציבורי, הגבלות על התקהלות ועוד. ההנחיות נאכפות בקפידה ונציגים מטעם הרשויות מחלקים דוחות במקרים של הפרת ההנחיות, ואף סוגרים עסקים אשר אינם נשמעים להן. מומלץ לעקוב אחר עדכוני הנחיות באתר סוכנות החדשות הממשלתית של איחוד האמירויות, וכן אחר עדכונים נוספים שנמשיך לפרסם באתר משרדנו. 

על תיירים מישראל חלה חובה לעבור בדיקת קורונה עד 96 שעות לפני ההמראה, ולהציג תוצאת בדיקה שלילית עם ההגעה לשדה התעופה באיחוד האמירויות. כמו כן, יש להסדיר ביטוח בריאות, הכולל כיסוי במקרים של הידבקות בנגיף הקורונה. במועד ההגעה יידרשו תיירים לערוך בדיקה נוספת. במקרה של תוצאה חיובית, תחול חובה לשהות בבידוד במשך 14 יום. אם התוצאה שלילית, ניתן יהיה להמשיך בביקור כמתוכנן. עם זאת, תיתכן אפשרות לזימון לעריכת בדיקת קורונה נוספת בהמשך.

השפעת הקורונה על עסקים בדובאי ובאיחוד האמירויות

ניכר כי בדובאי ובאיחוד האמירויות שואפים למזער את הגבלות הקורונה ככל הניתן. ההנחיות כאמור נאכפות ובמקומות ציבוריים בהם אין הקפדה על ריחוק ויתר הוראות משרד הבריאות ננקטות סנקציות שונות. עם זאת, מרבית העסקים, לרבות מסעדות, מרכזי קניות, מקומות בילוי ומשרדים נותרו פתוחים לעת עתה. מדובר בחדשות טובות עבור ישראלים המתעניינים בפתיחת עסקים והקמת חברות בדובאי, עליהן פירטנו במאמר נוסף שהתפרסם באתר משרדנו. 

הגבלות על ישראלים השבים מדובאי

עד תחילת חודש דצמבר 2020, איחוד האמירויות נחשבה למדינה ירוקה. משמעות הדבר היא שישראלים היו יכולים לטוס למדינה ולהיות פטורים מחובת בידוד עם שובם ארצה. בעקבות החלטת ממשלה מיום 20.12.2020, כל מדינות העולם, כולל איחוד האמירויות, יצריכו שהייה של השבים מהן בבידוד. משמעות הדבר היא כי ישראלים החוזרים מדובאי יידרשו, ככלל, לשהות בבידוד של 14 ימים. כחלופה לבידוד, ניתן יהיה לבצע בדיקת קורונה עם ההגעה לשדה התעופה בן גוריון, וכן 10 ימים לאחר מכן. ככלל, אם שתי הבדיקות יראו תוצאה שלילית, לא יהיו חובות נוספות.

צרו קשר עם עורך דין מומחה לדיני הגירה

לשאלות נוספות בנושא הגבלות הקורונה בדובאי ובאיחוד האמירויות, וכן על פתיחת עסקים ואשרות תושב שם, תוכלו לפנות למשרד עורכי הדין שלנו, ועורך דין מומחה לדיני הגירה ומשפט מסחרי ישמח לסייע לכם. ניתן ליצור עמנו קשר באמצעות מספרי הטלפון או כתובת הדוא״ל המופיעים מטה.

צרו קשר

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

Scroll To Top