הגירה לקנדה

מאמרי המשרד בתחום הגירה לקנדה

הגירה לקנדה

הגירה לקנדה אקטואלית מתמיד עבור אזרחי ישראל. ממשלת קנדה הודיעה כי היא תאשר כניסה של מספר גבוה במיוחד של מהגרים בשנת 2018. במידה והתוכניות יתגשמו, זו תהיה ההזדמנות הטובה ביותר מזה זמן רב עבור ישראלים אשר רוצים להגר לקנדה לממש את חלומם. ניתן ללמוד עוד על תוכניות הגירה לקנדה באתר האינטרנט של רשות ההגירה של קנדה. קנדה מושכת מהגרים מרחבי העולם. חלקם רוצים לעבוד מספר שנים בעוד אחרים מקווים להפוך את קנדה לביתם הקבוע.

תוכניות העבודה הזמניות של קנדה מיועדות לאנשים אשר מתכוונים לעזוב לפני שתוקף האשרה יפוג. אזרחי מדינות העולם אשר מעוניינים לעבור אל קנדה באופן קבוע, יכולים להיעזר למספר מסלולים מקובלים של הגירה לקנדה. בין מסלולי ההגירה ישנם: כלכלי, משפחתי, פליטים ומבקשי מקלט, ומסלול שיקולים הומניטאריים. מאמר זה מספק סקירה קצרה של תוכניות הגירה לקנדה.

תוכנית תושב ארעי

הגירה לקנדה מישראלאחת המטרות של חוק ההגירה הקנדי היא להפוך את הכניסה לקנדה קלה עבור תושבים ארעיים. תושב ארעי הוא אדם המעוניין להיכנס לקנדה לזמן מוגבל ולא מעוניין להגר לקנדה באופן קבוע. הנתיב כולל מבקרים (תיירים), עובדים זרים וסטודנטים זרים. לפני שמחליטים לנסוע, חשוב לדעת מה הדרישות.
לדוגמה, אם אתה ממדינה שלמבקרים ממנה בקנדה נדרשת ויזה לכניסה אל קנדה מראש, גם עבור תיירים, עליך להגיש בקשה לויזת תושב ארעי או מבקר. אם אתה ממדינה פטורה מוויזה (כגון ישראל), עליך בכל זאת להגיש בקשה להרשאת נסיעה אלקטרונית או ETA. דרישות אפשריות אחרות, תלוי במטרת הביקור, כוללות מידע ביומטרי, בדיקה רפואית, ויזת סטודנט ואשרת עבודה.

הגירה לקנדה באמצעות תוכניות כלכליות

מירב המהגרים לקנדה הם במסגרת תוכניות להעסקת עובדים מומחים. קטגוריות כלכליות כוללות גם יזמים, משקיעים מחו"ל, ועוד. מועמדים המפגינים כישורים הרצויים לחברה וכלכלה של קנדה, זכאים לשדרג את מעמדם אל תושבי קבע בקנדה. החלטה זו מתקבלת על בסיס היכולת שלך להתבסס כלכלית בקנדה. לכל תוכנית כלכלית יש דרישות שונות. חשוב לבדוק לאיזו תוכנית כלכלית אתה יכול להיות מתאים לפני הגשת בקשת הגירה לקנדה.

הגירה לקנדה באמצעות תוכניות משפחתיות

איחוד משפחות הוא אחד מהמטרות החשובות של מדיניות ההגירה של קנדה. בשנים האחרונות קנדה נקטה צעדים שגרמו לטיפול מהיר בתור של הגירה לקנדה על בסיס איחוד משפחות. אזרחים קנדיים ותושבי קבע יכולים לתת חסות לבני משפחה לצרכי הגירה לקנדה. על ידי נתינת חסות ולקיחת אחריות על בן המשפחה במשך מספר מסויים של שנים. אם יש לך בני משפחה בקנדה, איחוד משפחות עשוי להיות מסלול אפשרי של הגירה לקנדה.

פליטים, מבקשי מקלט, ומהגרים מטעמים הומניטאריים

הגירה לקנדה מישראלקנדה לוקחת ברצינות את המחויבויות הבינלאומיות שלה, כולל אמנות הפליטים השונות. במסגרת תוכניות הגירה אלו, קנדה מאפשרת הגירה של פליטים ומבקשי מקלט. לאחר זמן מה, הם עשויים להיות זכאים להגיש בקשה לקבלת תושבות קבע קנדית.

לפעמים, קנדה אפילו מאפשרת למהגרים שאינם זכאים להגירה על פי תוכנית אחרת להיכנס לתחומיה. מהגרים אלו מקבלים אישור הגירה מטעמים הומניטריים. בשנת 2016 בלבד, קנדה אישרה כניסה ל- 65,000 מהגרים בקטגוריה זו. מספר זה כולל פליטים ומבקשי מקלט. (ראה https://www.cic.gc.ca/english/resources/enewsletter/index.asp)

במידה ואתם סבורים כי באפשרותכם להגר לקנדה על בסיס אחת התוכניות הגירה אל קנדה או במידה ויש לכם שאלה אחרת אודות הגירה לקנדה, פנה אלינו. משרדנו, כהן, דקר, פקס וברוש, מתמחה בנושאי הגירה לקנדה.הגירה לקנדה

: 03-3724722

        055-9781688

 : [email protected]