Skip to content
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

הגירה להולנד – עורך דין הגירה

Joshua Pex

איתן ברנס

אחרי שלוש וחצי שנים ושני משרדי עורכי דין שלא הצליחו לעזור בסכומים מטורפים שהשקעתי ולשווא. הגעתי אל המשרד של עורך דין מיכאל דקר, ותוך חודשים ספורים הצלחנו יחד להגיע לכך שיש לבן שלי מעמד במדינת ישראל. ועוד לקחו על עצמם לעזור בדברים נוספים. תודה ענקית לכל המשרד ובמיוחד לנטעלי שעזרה והסבירה על כל דבר עם המון המון סבלנות!

הולנד היא מדינה השוכנת במערב אירופה לצד האוקיינוס האטלנטי. המדינה נודעת בסגנון החיים השקט והנינוח בה ובאיכות החיים הגבוהה. יחד עם זאת, היא מפורסמת בצביונה הכלכלי והאיתן ובמשכורות הגבוהות מהן נהנים אזרחיה. בשנת 1957, הייתה מדינת הולנד בין המסיידות של הארגון הכלכלי האירופי שלימים נודע כאיחוד האירופי. זאת הצליחה לכונן יחד עם מדינות איטליה, צרפת, מערב גרמניה, בלגיה ולוקסמבורג.

בהולנד חיים שבעה עשר מיליון אנשים המתקבצים באזור קטן יחסית, ומשום כך נחשבת למדינה הצפופה באירופה. הולנד ידועה בהיותה מדינה ליברלית כבר מאות בשנים בלא מעט תחומים – לגליזציה של סמים קלים, הכרה רשמית בנישואים חד מיניים, מיסוד העיסוק בזנות בצורה חוקית, ועוד. הרבה ישראלים מתעניינים במדינת השפע והחופש ויש הרבה סיבות מוצדקות לכך, כפי שיבואר במאמר.

משרדנו – משרד עורכי דין הגירה להולנד – מתמחה בתחום ההגירה למדינות עולם ראשון כגון ארצות הבריתקנדהאנגליהפורטוגלאוסטריה ועוד. במידה וחשבתם להגר להולנד נוכל לסייע לכם בהליך המשפטי יחד עם הגשת הניירת והמסמכים הדרושים.
הגירה להולנד - עורך דין הגירה

הגירה להולנד – עורך דין הגירה

מבין כל מדינות אירופה בולטת הולנד באוכלוסייה שוחרת טבע וסביבה ירוקה. מערכת התחבורה נחשבת למתקדמת ביותר ותשתיות כגון אינטרנט, מחשוב, תקשורת ואנרגיה בערים הן ברמה גבוהה. חוץ מאיכות החיים הרמה, הרחובות נקיים באופן מפליא, הסדר הקיים יוצא דופן והלחץ כמעט ואיננו מורגש.

העיריות ברחבי המדינה משקיעות סכומי עתק בפארקים ירוקים ומרשימים המזמינים להיכנס ולהתפעל ממערך הפרחים וארגון הגנים הקיים.

האופניים הם כלי תחבורה מאוד מפורסם ושמיש בהולנד ונגישותם גבוהה בכל אזור. תודות לכך מצטמצמת תנועת התחבורה בכבישים באופן ניכר. האופניים הם כלי רכב נפוץ לאדם הבוגר כמו גם עבור ילדים, זקנים ועד הורים הנושאים את תינוקם.

תעסוקה

יום עבודה סטנדרטי בהולנד נמשך כ- 8 שעות. שבוע העבודה אורך כארבעה ימים בלבד. יחד עם זאת רשאי העובד ההולנדי הממוצע לקבל כמינימום של 20 ימי חופשה בשנה. מתוכם באפשרותו לנצל עד שבועיים חופשה ברצף. למרות זאת, ההולנדים נודעים בתרבות עבודה הפרגמטית והפדנטית, כך שעל העובד מוטלת החובה לספק תוצאות בכל תחום בו עוסק.

משכורות

השכר החודשי הממוצע בהולנד עומד על כ- 2,820 אירו, דבר שהופך את המדינה למקום אטרקטיבי ביותר, עבור כל אשר מעוניין לשפר את איכות חייו ולהגדיל את הכנסותיו. לעומת זאת, שכר המינימום עומד על בערך 1,600 אירו. זאת כאשר המדד מתייחס לבני 22 ומעלה, שכן, צריך לקחת בחשבון שככל ונמוך הגיל כך גם ההכנסה.

אבטלה

שיעור האבטלה בהולנד הוא בין הנמוכים בעולם. השיעור עומד על כ- 2.9% בלבד (נכון לחודש מרץ 2020). בין מדד מדינות ה- OECD ממוקמת הולנד במקום החמישי בכל הקשור לנתוני אבטלה.

השפה

למרות שהשפה הרשמית במדינה היא הולנדית, האנגלית שכיחה ביותר ברחובות הולנד, כאילו הייתה שפת אם שנייה לאזרחיה. הולנדים רבים בקיאים גם בצרפתית וגרמנית.

מחירי נדל"ן בהולנד

מחירי הנדל"ן יקרים יותר מהמחירים שאנו רגילים אליהם בישראל וזאת בהתאם למשכורות המקומיות הגבוהות. אם חשבתם להשקיע ולקנות דירה בבירה אמסטרדם, כדאי לכם לדעת שהמחיר הממוצע לדירה בה הוא כ- 450,000 אירו. במקרה והתעניינתם בהשקעה בהאג, עלות דירה ממוצעת בה קרוב ל- 400,000 אירו. ואילו במחוז אוּטְרֶכְט (היקר ביותר במדינה) המחירים ינועו בסביבות 470,000 אירו בממוצע. יתר המחוזות זולים באופן משמעות מהשלושה הנזכרים ומחיריהם נעים בין 230,000-350,000 אירו.
הגירה להולנד - עורך דין הגירה

שכירות

לא כל ישראלי המעוניין לגור בהולנד חושב ישירות על קניית נדל"ן. במידה וחשבתם לשכור דירה באמסטרדם ישנן ארבע קטגוריות:
1. שכירות חודשית עבור דירת 85 מטרים רבועים, מרוהטת במיקום יוקרתי תעלה בסביבות 2,000 אירו.
2. שכירות חודשית עבור דירת 85 מטרים רבועים, מרוהטת במיקום סטנדרטי תעלה בסביבות 1,700 אירו.
3. שכירות חודשית עבור דירת 45 מטרים רבועים, מרוהטת במיקום יוקרתי תעלה בסביבות 1,430 אירו.
4. שכירות חודשית עבור דירת 45 מטרים רבועים, מרוהטת במיקום סטנדרטי תעלה בסביבות 1,100 אירו.
אם חשבתם על שכירות סטנדרטית בהאג המחירים זולים יותר ונעים בממוצע בין 650-1100 אירו לחודש. אולם תוכלו להשיג דירה גם בסכומים זולים יותר משמעותית, ומאידך גם יקרים בהרבה. הדבר תלוי בריהוט, איכות ומיקום השכונה.

מזג אוויר

במדינה קיים אקלים ימי ממוזג המגיע מהאוקיינוס האטלנטי. שלא בדומה לשאר המדינות הנמצאות על האזור הצפוני של יבשת אירופה, מזג האוויר בהולנד נחשב חמים יותר משכנותיה. זה כאשר הטמפרטורות הממוצעות בחורף הן בין 2-6 מעלות ואילו בקיץ בין 17-20 מעלות. לכן, החורף נחשב מתון ואילו הקיץ קריר. עם זאת, המדינה משופעת גשמים כל ימות השנה וכן ברוחות ושלג בחורף.

תנאי המחיה וזכויות

הולנד נודעת בעולם אודות למדיניות הרווחה ותמיכת הסעד הרחבה שבה עבור אזרחיה. דבר זה הופך אותה ליעד פופולרי גם עבור מהגרים. לדוגמא – היה וחליתם, אפשר לשהות בחופשת מחלה עד כשנתיים, אף בנסיבות של לחץ או דיכאון נפשי. יוקר המחיה יורד מזה הישראלי, לבטח אם משווים מחירי מזון.

עם זאת, מחיר הדיור גבוה מאשר בישראל. החינוך הוא ללא עלות בתנאי והוא ציבורי, מוסדות הלימוד ודאי מתקדמים יותר ומטופחים יותר ממוסד לימודי ישראלי ממוצע. זה כאשר בחלק ממוסדות הלימוד (כולל גני-ילדים) מתקיימים שיעורים דו לשוניים המשלבים הולנדית עם אנגלית או שפה אירופאית אחרת (כמו גרמנית, צרפתית וכד').

צרו קשר עם עורך דין הגירה להולנד

הגירה היא צעד משמעותי בחיינו. בסיבה זו שווה לשים את מבטחינו בידיו של עורך דין מומחה ובעל ידע המכיר את התחום. עורך הדין יהושע פקס עוסק למעלה מעשר שנים בתחום ההגירה למדינות אירופה וצפון אמריקה. במידה ונקלעתם לקשיים או אתם לא בטוחים בדבר מסוים, ניתן לקבוע פגישה במשרדינו שבירושלים או תל אביב ונשמח לעזור.

הגירה להולנד - עורך דין הגירה

: 03-3724722

        055-9781688

 [email protected]

צרו קשר

Scroll To Top