Skip to content
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

דרכון רומני – המדריך המקיף ביותר

Michael Decker
Michael Decker

דוד וואלעס


שירותי תרגום של משרד עו"ד הנ"ל מצויינים ומקצועי, ממליץ בחום לכל אחד לנסות, בעיקר השירות האדיב מכל הלב של סשה קישקו משאיר את הלקוח בהרגשה טובה ורצון לחזור בעתיד

מאמרי המשרד בנושא קבלת דרכון רומני

מאמר זה מרכז את המידע המדויק והאיכותי ביותר, אשר יעזור לכם לדעת אם אתם זכאים לאזרחות רומנית ודרכון אירופי, וכיצד לקבל דרכון זה במידה ואתם זכאים. הכתוב מכיל הסבר תמציתי אודות שלבי הזכאות למועמדים השונים ומקוטלג על פי סדר שלבים וזכאויות.

יחד עם זאת, מאמר זה מתאר את תולדות היישוב היהודי ברומניה וההיסטוריה העתיקה שנלוות לו. יהודי רומניה היו חלק אינטגרלי במדינה לאורך מאות רבות של שנים. בנקודת השיא שלה, ערב מלחמת העולם השנייה, הגיעה אוכלוסיית יהודי רומניה לסך של למעלה מ-750 אלף איש.

כיום, רוב הפזורה הרומנית ממוקמת במקומות שונים בעולם. מדינות כדוגמת ישראל, ארצות הברית, בריטניה, קנדה, אוסטרליה, דרום אפריקה וכו'. עם זאת, לא רבים בקרב צאצאים רומנים יודעים, כי המדינה הרומנית מכירה גם בהם זכאים לאזרחות ברוב המכריע של המקרים.

משרדנו – משרד עורכי דין הגירה לרומניה – מתמחה בדיני ההגירה הרומניים. אנו נוכל לעזור לכם להבין איך מוציאים אזרחות רומנית בדרך הבטוחה, היעילה והמקצועית ביותר. משרדנו פועל באופן יומיומי עם גורמים רשמיים ברומניה, ובנוסף מתנהל בצורה שוטפת עם ארכיונים רומניים מקומיים, אשר עוזרים לנו לאתר מסמכים ישנים ולקבוע זכאות על פיהם.

הקדמה – קורות היהודים ברומניה

ראשיתה של ההיסטוריה היהודית המתועדת ברומניה החלה לפני כמעט אלפיים שנים. עם זאת, אזכורים בולטים ראשונים החלו להופיע במאה ה-14, בעקבות גל הגירה מסיבי של פליטי ממלכת הונגריה שנרדפו בארצם. הקהילה הסתגרה בתוך עצמה כבדרך כלל באזורי מזרח אירופה, וכמעט ולא יצרה קשר עם יתר הקהילות היהודיות.

במאה ה-16 הגיעו לרומניה מגורשי ספרד דרך ארצות הבלקן השונות כדוגמת בולגריה, יוון, סרביה ועוד. אלו לקחו חלק בתפקידי מפתח מקומיים, כאשר מונו להיות דיפלומטים ורופאים של השליטים הוַולַאכים בני המקום. סיבת הגעתם הייתה עקב מיקומה של רומניה על נתיב המסחר שבין האימפריה העות'מאנית ובין הממלכה המאוחדת של פולין-ליטא. מגורשי ספרד התעשרו ברומניה וסחרו במגוון רחב של מוצרים כדוגמת ברזל, כותנה, דגנים ובמיוחד הצטיינו בסחר היין.

גידול ניכר באוכלוסייה חל במאה ה-16. בתקופה זו אנו רואים את יישוב היהודים המסיבי בערים רבות כמו בוקרשט, יַאשִי, סִירֵט, בּוֹטוֹסַנִי וכו'. יחד עם זאת, מספרם עלה באופן אקספוננציאלי אף יותר במאה ה-17 – עת בה נהרו למדינה עשרות אלפי פליטים כתוצאה ממרד חמלניצקי ופרעות ת"ח ות"ט שנלוו לו. הפרעות קרעו ישובים יהודים רבים באזור מולדובה ואוקראינה של היום.

מהתקופה הנזכרת הקהילה התעצמה והחלה גם להתפרסם בעולם התורני אודות לחכמיה. ספרי חכמה, מוסר ופירושים לדברי חכמים נכתבו בקרב עילויי הקהילה, התפזרו והגיעו למערב אירופה, המזרח התיכון, המגרב ויתר ארצות רחוקות.

רקע היסטורי של רומניה

המדינה הרומנית השיגה את עצמאותה בשנת 1878, כאשר אוחדה ממספר נסיכויות אזוריות ששמן היה וַלָכְיָה, טְרַנְסִילְבַנְיָה ומוֹלְדַבְיָה. היווסדות המדינה עוררה לא מעט הדים בקרב הצמרת ושכבת העם הרומני לגבי "השאלה היהודית". מהו מעמדם של יהודי רומניה מהיבט חוקי ולאומי?

שאלות אלה עוררו רוח פטריוטית בקרב העם, שזה עתה קיבל עצמאות לאחר מאבקים רבים נגד כוחות הצבא העות'מאני. איחוד המדינה שקמה החדיר רוח של איבה בתושבי רומניה כלפי זרים. לאחר שנים של מלחמות ומצוקה נפחה בהמון אווירת מוטיבציה לאומית ושנאה כלפי הזר "המסוכן".

אלו הובילו להתנכלויות ופרעות ביהודים, שנחשדו מיידית כגיס חמישי הפועל בניגוד לאינטרסים הלאומיים. כתוצאה מכך, לא מעט יהודים החלו לאסוף את חפציהם ולחפש מקום אלטרנטיבי במערב אירופה הנאורה, ארצות הברית, קנדה ומדינות נוספות.

כיום רבים מצאצאי היהודים שברחו באותו הזמן (סוף המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20) זכאים לקבלת דרכון רומני. זאת במידה ויוכלו להוכיח על פי מסמכים רשמיים, כי בשלב כלשהו אבותיהם היו בעלי אזרחות רומנית, או שגרו ברומניה לאחר שלב השגת העצמאות בשנת 1878.

צאצאי פליטים ממלחמת העולם השנייה

בעקבות אירועי מלחמת העולם השנייה ותוצאותיה הטרגיות, כ- 400 אלף יהודים רומניים נרצחו במחנות ההשמדה, שהופעלו על ידי תומכי הנאצים. ההשמדות נערכו בשטחי הספר שבאזור צפון מזרח המדינה, והתרחשו תחת הדיקטטורה של יוֹן אַנְטוֹנֶסְקוּ.

מאות אלפי הפליטים הנותרים התפזרו במדינות לא מעטות וכיום רובם כמעט המוחלט של צאצאיהם זכאים לקבלת דרכון רומני-אירופי במידה ויוכלו להוכיח קשר רומני בעבר של בן המשפחה הרומני המקורי כפי שנזכר.

הדבר יעשה על ידי הצגת מסמכים רשמיים שהונפקו בידי הממשלה הרומנית בעבר, או על ידי גוף רומני מוכר ברומניה כגון בית חולים, בית ספר, אוניברסיטה, מתנ"ס וכו'. מסמכים אלו ישמשו הוכחה כי במשפחתכם אכן קיים קשר למדינה הרומנית.

נזקי המלחמה הותירו עשרות אלפי יהודים חסרי בית, כמו גם אלמנות, ערירים, יתומים וחולים, שחיפשו מקלט בכל מדינה אפשרית שהסכימה לקבל אותם. מאידך, המוני יהודים נשארו חסרי אמצעים כלכליים ומרוששים מהונם בכדי לעזוב את רומניה. זאת הייתה אחת הסיבות שמספר גדול של יהודים אלו בחרו להגר לארץ ישראל לאחר השואה.

דרכון רומני – המדריך המקיף ביותר

תקנת החוק המעודכן משנת 1991

בשנת 1989 יצאה המדינה מגוש הקומוניזם המזרח אירופי והחלה בתהליך מואץ של דמוקרטיזציה, תיעוש לאומי ומדיניות של קפיטליזם בדומה למדינות המערב המפותחות. בחודש מרץ של שנת 1991 הוחל בפרלמנט הרומני חוק הלאום החדש אשר החליף את זה הישן.

במה שונה חוק הלאום החדש מזה הישן? חוק הלאום החדש נחשב גמיש יותר ובעצם מבוסס על החוק הידוע בשם "דין הדם". תחת חוק זה מועברת האזרחות באופן אוטומטי מאחד ההורים לצאצא ללא קשר למקום לידתו של הצאצא. זה בשונה מהחוק הישן שהתבסס על "דין האדמה". על פיו האזרחות נקבעת על ידי מקום לידתו של הצאצא.

מידע כללי אודות הזכאים ותהליך ההתאזרחות

חוק השבות הרומני מאפשר לצאצאי אזרחי רומניה לבקש לקבל מחדש את האזרחות במידה והאזרחים נאלצו לאבדה או לוותר עליה, או לרשום מחדש את האזרחות במידה ועזבו את רומניה מבלי לאבד את אזרחותם. המונח "צאצאים" תחת חוק הלאום הרומני מתייחס לצאצא ביולוגי וגם מאומץ.

תהליך השגת האזרחות אינו מתחייב תחת התנאי כי ההורים ו/או הסבים יהיו בחיים. בנוסף, בשונה ממספר גבוה של אזרחויות זרות שאינן מאפשרות "קפיצת דורות", בכל הקשור לאזרחות הרומנית אפשר לדלג דור במטרה להוריש אותה לזה הצעיר יותר.

כמה זמן לוקח להוציא אזרחות רומנית?

אורכו של תהליך קבלת האזרחות אינו קבוע ומוגדר, זה מכיוון והוא תלוי בהליכים פנימיים ברומניה. זמן ההמתנה הממוצע אורך כ-3 שנים. עם זאת, קיימים מקרים בהם אפשר לקבל אותה תוך שנתיים. אולם, המתווה הארוך ביותר ייארך כ-4 שנים.

אזרחות רומנית זכאות – תהליך קבלת אזרחות רומנית

בהתאם לחוק הלאום הרומני שלקח חלק בחודש מרץ של שנת 1991 – האזרחות הרומנית תועבר למבקשיה במקרה ויעמדו בפרמטר אחד לפחות מבין שלוש הקיימים. הפרמטר הראשון בעניין תהליך הוצאת האזרחות דן בנוגע לילדיהם של אזרחים רומניים:

התקנון הרומני קובע על פי שלושה סעיפים כי צאצא של אזרח רומני יוכר כאחד מהבאים:

 1. בהתאם לסעיף 5 לחוק ההתאזרחות: ילד שנולד לאזרח רומני, המחזיק באזרחות רומנית בהווה, יוגדר כאזרח רומני אף אם נולד מחוץ לגבולות רומניה. אורך התהליך תחת סעיף זה נע בין שנה לשנתיים.
 2. בהתאם לסעיף 10 לחוק ההתאזרחות: ילדים וגם נכדים של אזרחי רומניה שנולדו בגבולות העכשוויים של המדינה יוכלו להתאזרח כחוק. שימו לב, הסעיף נוגע גם למקרה והמושא הרומני אשר עליו מתבססת הבקשה הפסיד את האזרחות בשלב כלשהו.
 3. בהתאם לסעיף 11 לחוק ההתאזרחות: סעיף זה מתרחב ונוגע גם לגבי נינים של בעל הזכאות המקורי, בתנאי שאיבד את האזרחות שלא מרצונו. כמו כן, הסעיף מתייחס ללידה בטריטוריה של "רומניה הגדולה", כלומר – גבולותיה העתיקים והמורחבים יותר, אשר מכילים את שטחי טְרַנְסִילְבַנְיָה, בּוּקוֹבִינָה ובֵּסַרָבְּיָה. נכון להיום שטחים אלו הם חלקים ממדינות זרות כגון הונגריה, אוקראינה, בולגריה, פולין ושטחי יוגוסלביה לשעבר. במידה והסבים או הסבים הגדולים שלכם נולדו באזורים הללו, אתם זכאים באופן רשמי להגיש בקשה לקבלת אזרחות רומנית.

דרכון רומני – המדריך המקיף ביותר

צאצאים של אזרחים רומניים מגבולות רומניה בהווה

סעיף זה נועד לחזק ולהבהיר את הנקודות האמורות לעיל.

היה וההורים או הסבים שלכם איבדו את אזרחותם, אתם עדיין זכאים לקבל דרכון רומני. במקרה ואתם נכדים או ילדים לאדם שנולד ברומניה בגבולותיה הקיימים, אולם אחד ההורים או הסבים איבד את האזרחות בעקבות הגירה, באפשרותכם לבקש להשיב את האזרחות כדין בהתאם לסעיף 10 לחוק. תחת מצב זה הילדים וגם הנכדים יהיו זכאים כאמור.

זאת ועוד, תחת סעיף 10 לחוק, לא תתבקשו לוותר על אזרחות נוספת שברשותכם בכדי לקבל אזרחות רומנית. בנוסף, לא תצטרכו להתגורר ברומניה על מנת לרכוש את האזרחות לפי סעיף זה של החוק.

צאצאים של אזרחים רומניים מגבולות "רומניה הגדולה"

בתקופת הביניים שבין מלחמות העולם, שלטה רומניה בשטח נרחב בהרבה מאשר מחזיקה כיום. בפרק זמן זה חבלי ארץ כדוגמת בוקובינה, טרנסילבניה ובסרביה היוו חלק אחיד בתוך גבולות המדינה ההיסטורית שנקראת היום "רומניה הגדולה". כזכור, שטחים אלו עומדים כיום תחת חסותן של מדינות כדוגמת מולדובה, אוקראינה, פולין, בולגריה, הונגריה ומדינות יוגוסלביה לשעבר.

היה ואבותיכם נולדו בשטחים האמורים, אך באופן לא מתוכנן איבדו את האזרחות שלהם (עקב שינויי הגבולות שהתרחשו ברומניה), דעו כי אתם זכאים לקבלת אזרחות רומנית. כך על פי סעיף 11 לחוק. בהתאם לסעיף זה, מועמדים יהיו זכאים להשיב אזרחות שאיבדו שלא מרצונם, כולל ניניו של האזרח הרומני לשעבר עליו נבנית הבקשה.

איך מוציאים אזרחות רומנית? – דרכים עבור הוצאת אזרחות רומנית

למעשה, קיימות ארבע דרכים שונות דרכן ניתן לרכוש אזרחות רומנית. בכדי להיות מוכרים כזכאים בעיני הרשויות הרומניות, עליכם להציג סיבות בגינן תוכרו כמועמדים לגיטימיים לקבלת האזרחות. ליקטנו עבורכם את ארבעת הדרכים השכיחות ביותר דרכן פונים אלינו לקוחות במטרה להוציא אזרחות רומנית. הנה הן לפניכם:

 1. זכות הלידה: כל ילד שנולד להורה רומני אחד לפחות זכאי לקבל אזרחות עם לידתו. הילד יהיה זכאי בין ונולד בשטח רומניה או מחוצה לה. נוסף על כך, כל ילד שנולד בשטח רומניה והוריו אינם בעלי אזרחות מקומית, יוכר כזכאי לקבל אזרחות רומנית.
 2. זכות השבת אזרחות: כל אדם אשר איבד את אזרחותו הרומנית יהיה זכאי להשיב אותה במידה ויבחר. כמו כן, כל ילד או נכד של אדם שאיבד את אזרחותו זכאי להשיב אותה גם כן.
 3. זכות אימוץ: אזרחות מוענקת לכל ילד אשר מוגדר כמאומץ על פי החוק הרומני. זאת ראוי לציין, בתנאי ואומץ על ידי אזרחים רומניים. היה ורק הורה מאמץ אחד הוא אזרח רומני, הילד עדיין נחשב זכאי לקבלת האזרחות.
 4. זכות רכישה על סמך בקשה: אזרחות תוענק לאזרח זר או לאדם ללא אזרחות, בתנאי ועומד באחד משלושת הסעיפים הבאים:
 • במידה ונולד ברומניה וכיום מתגורר בה.
 • במידה והתגורר ברומניה לפחות שמונה שנים.
 • במידה והתגורר ברומניה והיה נשוי לאזרחית רומניה לפחות חמש שנים.

עם זאת, קיימים מספר פרמטרים אשר עשויים להקל על משך הזמן הנדרש ולהפחית אותו בחצי על מנת להשיג את האזרחות בתהליך יעיל ומהיר יותר. כך יהיה במקרים כדוגמת:

 • המועמד הוא אישיות מוכרת ברמה בינלאומית.
 • המועמד השיג סטטוס של פליט.
 • המועמד השקיע סכום כסף ברומניה העולה על סך של מיליון אירו.
 • המועמד הוא אזרח באחת ממדינות החברות באיחוד האירופי.
 • ישנו פרמטר נוסף אך נדיר – במקרה והמועמד תרם לקדם את התרבות הרומנית.

תנאים בסיסיים להוצאת אזרחות רומנית

סעיף זה מתייחס לסעיף הקודם ומרחיב אודותיו. יחד עם הסעיפים המצוינים מעלה, ישנם מספר תנאים נוספים אשר על פיהם תוכלו לנווט את עצמכם ולדעת בין ואתם זכאים ובין שלא. הנה הם:

 • המועמד בן לפחות 18 שנים.
 • למועמד ישנם מקורות הכנסה מספיקים, על מנת שיסייעו לו להתקיים ברומניה.
 • המועמד לא ביצע מעשים פליליים כנגד המדינה הרומנית או פגע בשלום הציבור הרומני.
 • למועמד לא קיים רישום פלילי מקומי ולא הורשע בעבירות פשיעה.
 • המועמד דובר את השפה הרומנית באופן מספק ויש לו ידע בסיסי בתרבות המדינה. חשוב לציין כי מבחני השפה והתרבות נחשבים בעלי רמה מתקדמת יחסית. משום כך, מומלץ לקחת קורסי שפה אשר יעזרו לשפר את רמת ההתבטאות. על כך יפורט בהמשך.

אזרחות רומנית

אזרחות רומנית שלבים – דרכון רומני – המדריך המקיף ביותר

רוב המעוניינים בקבלת דרכון רומני עושים זאת דרך תהליך הנקרא "השבת אזרחות" או רישום מחדש של אזרחות. בתהליך זה אתם נדרשים תחילה לבדוק אם ההורים או הסבים שלכם היו אזרחים רומניים בעבר. לאחרי, יש לבדוק בין אם ויתרו על האזרחות הרומנית או שהאזרחות נלקחה מהם על ידי הרשויות ברומניה בשלב כלשהו.

השגת אזרחות על בסיס קשר משפחתי – ברגע שאתם נוכחים לדעת על קשר רומני אצל אחד מבני המשפחה, עליכם להשיג ראיה מוסמכת לקשר רומני רחוק אצלו. לאחר-מכן, אנו נדרש להציג את הראיה לרשויות ברומניה.

הכנת הניירת – בדומה לכל תהליך אזרחי-משפטי המתבצע בהתאם להוראות החוק, יש לספק את כלל הניירת והמסמכים הנדרשים. מסמכים כדוגמת דרכון, תעודת יושר, מסמכי סטטוס אזרחי של קרובי המשפחה הרומניים(תעודת לידה/נישואין/פטירה/שינוי שם וכד'). כולל הצהרה כתובה והוכחה בנוגע לאובדן האזרחות בעבר.

הגשת הבקשה – לאחר שאספנו את כלל המסמכים הדרושים ובנינו בקשה מסודרת, אנו נגיש אותה לרשויות ברומניה. זאת כדי שיבחנו אותה לתכליתה ויאשרו אותה על פי סך ההוכחות שאספנו בנוגע לבעל הקשר הרומני המקורי.

מעקב אחר סטטוס הבקשה – ניתן לעקוב אחר הבקשה בעזרת מספר רישום הצמוד לה באתר של משרד הפנים הרומני. במידה והבקשה לא עומדת בסתירה עם הדרישות המקומיות, נשיא רומניה ינפיק הצהרה המאשרת את אזרחותכם. ההצהרה תועבר אליכם דרך מכתב.

קבלת תעודת האזרחות – בטווח של ששה חודשים מרגע אישור הבקשה, יהיה עליכם להישבע אמונים למדינה הרומנית במטה הקונסוליה. לאחר טקס השבועה תונפק תעודת אזרחות. בשלב שלאחר קבלת תעודת האזרחות, נדרש להשלים באופן רשמי את עריכת הסטטוס האזרחי. ברגע שאתם מבצעים את הצעדים הללו בהצלחה, אתם באופן רשמי אזרחי רומניה.

האם ניתן להחזיק באזרחות כפולה?

בהתאם לחוק האזרחות הרומני שנחקק בשנת 1991, אזרחים רומניים יהיו בעלי אפשרות להחזיק אזרחות כפולה. למעשה, אזרחים רומניים אשר מגישים בקשה לאזרחות כפולה לא נדרשים להתגורר או לבסס תושבות ברומניה. אלו ייהנו מאותן הזכויות בדיוק כמו תושבים שמחזיקים באזרחות יחידה.

כמו כן, המדיניות הרומנית בעניין אזרחות כפולה אינה נוגעת למדיניותן של מדינות אחרות. זאת אומרת, על מנת להפוך לאזרחי רומניה על המבקשים לוודא כי הם עומדים גם בדרישות של המדינה האחרת. ישנם מקרים בהם מבקשים הצליחו להשיב אזרחות רומנית, אך כתוצאה מכך איבדו את אזרחותם הקיימת. ומן הסתם, המדינה הרומנית לא תישא באחריות של אובדן אזרחות בידי מדינה אחרת, עקב הענקת אזרחות כפולה.

כיצד להוכיח זכאות?

סעיף זה כפי שתשימו לב נכתב לאורך המאמר באופן מרומז. אנו מבקשים להדגיש אותו ולהתייחס אליו באופן רחב יותר. זאת בכדי להבהיר במה תלויה השגת האזרחות וכמה פשוט יכול להיות תהליך ההתאזרחות.

בכדי להוכיח זכאות עליכם להציג מסמכים פורמליים של האזרח הרומני המקורי. האמור מתייחס למסמכים כדוגמת תעודת נישואין, תעודת לידה, דיפלומה, מסמך צבאי, מסמך מבית חולים, או איזשהו מסמך אשר מוכיח קשר לרומניה בעבר באופן רשמי.

היה ואין ברשותכם שום מסמך רשמי, מומלץ להיעזר בשירותיו של עו"ד בעל רקע בתחום, אשר בקיא בחיפוש רשמים אזרחיים ישנים בארכיונים הרומניים. לאורך השנים דאגו הרשויות הרומניות לשמר מסמכים אזרחיים ישנים. לכן, ברוב המקרים ניתן לאתר את המסמכים ההכרחיים, ואלו יהוו ראיה לקשר רומני אצלכם, ויעזרו לבסס את זכאותכם בדרך מוכחת וקבילה.

אזרחות רומניה

הכרת השפה הרומנית – דרכון רומני – המדריך המקיף ביותר

יחד עם הוכחת זכאות מתוקף היותכם בעלי קשר לאזרח רומני, תתבקשו לדעת רומנית ברמה בסיסית לפחות. ברגע שבקשתכם אושרה על ידי הרשויות ברומניה, תידרשו להגיע לקונסוליה הרומנית שבתל אביב ולעבור מבחן שפה על ידי אחד הנציגים. הנציג ישאל אתכם מספר שאלות כלליות, כמו גם שאלות אודות המדינה והתרבות הרומנית. למעשה, במבחן תיבחן שליטתכם בשפה.. משום כך, מומלץ לקחת מספר קורסים ברומנית כנאמר. זאת בכדי לרכוש מיומנות וניסיון דיבור בסיסי בשפה.

כמה עולה להוציא אזרחות רומנית?

מחיר אזרחות רומנית בדרך כלל נקבע על סמך סך המסמכים הקיימים והידועים. במילים אחרות עלות התהליך משתנה על פי הוכחות ותיעוד שמציג הלקוח. זאת יחד עם העבודה המתבקשת במקרים אשר יש בהם צורך במחקר שורשים. בנוסף, חשוב לדעת כי ריכוז של משפחות וקבוצות עשוי להוזיל את העלויות משמעותית עבור המשפחה כולה.

יש לשים לב לנקודה נוספת והיא שינוי שם שחל אצל בעל האזרחות המקורי. מספר גדול של יהודים רומניים שינו את שמם כאשר הגיעו לארץ ישראל בעבר או לכל מדינה אחרת. משום כך, בכדי להתאים בין המסמכים הרומניים לבין אלו הישראליים כדין, נדרשת עלות נוספת.

אזרחות רומנית יתרונות – אזרחות רומנית הטבות

סעיף זה מתייחס ליתרונות הרבים שמעניקה האזרחות הרומנית. כאחת מתוך 27 מדינות המרכיבות את ארגון האיחוד האירופי, רומניה מציעה מגוון רחב של יתרונות מהם יוכלו ליהנות אזרחיה.

במידה ורכשתם דרכון רומני אתם באופן רשמי אזרחי האיחוד האירופי, ונכנסים לתוך הספקטרום הרחב של אזרחים בעלי פריבילגיות בלעדיות. כמה מהיתרונות הנחשבים ביותר שמורים אקסקלוסיבית לאזרחי האיחוד. בין אלה עומדות האפשרויות לעבוד ולחיות בכל מדינות האיחוד ללא מגבלת זמן.

יחד עם זאת, תוכלו להשקיע ולהקים עסק במדינות האיחוד המתפתחות כגון איטליה, צרפת, גרמניה, הולנד וכו'. בנוסף, ככל הנראה בעתיד הקרוב יחויבו ישראלים להציג ויזה על מנת לטוס למדינות אירופה. היה וברשותכם דרכון אירופאי לא תחול עליכם חובה זאת.

באפשרותכם ללמוד באוניברסיטאות המובילות באירופה במחיר מוזל או אף בסבסוד מלא. זאת יחד עם הפריבילגיה של אפשרות תנועה לא מוגבלת בין מדינות היבשת המתקדמת. קיימת גם אפשרות ליהנות משירותים רפואיים מתקדמים במגוון מדינות אירופה – גם הסקנדינביות. אלו הם מספר יתרונות לא מעטים שאנו ראינו לנכון להציג לפניכם לגבי כדאיות הדרכון הרומני.

הערה: כיום מחזיקי הדרכון נדרשים להגיש בקשה על מנת לקבל ויזות למדינות כדוגמת ארצות הברית, רוסיה, אוסטרליה ועוד. מאידך, לרשותכם תעמוד כניסה לכל המדינות המשתייכות לגוש האיחוד האירופי. סעיף זה הרחיב לגבי אזרחות רומנית זכויות.

דרכון אירופי

רומניה – מידע כללי

רומניה היא מדינה ירוקה ופסטורלית הממוקמת בחבל הבלקן שבמזרח אירופה. המדינה מפורסמת בזכות הטבע הבראשיתי השופע בה, וכן גם תודות לעלייה כלכלית מואצת בשנים האחרונות. בשנת 2007 הפכה לחברה רשמית בקונפדרציית האיחוד האירופי. מהשנה המצוינת נעשתה מוקד אטרקטיבי ביותר עבור ישראלים המעוניינים ברכישת דרכון אירופי על בסיס שורשים.

ברובה רומניה נחשבת עדיין מפגרת אל מול מדינות מערב אירופה המפותחות. הדבר ניכר בתשתיות ישנות הפרוסות לאורך המדינה, בתחבורה ישנה, ביגוד עממי וכן באוסף של צאצאי קבוצות מהגרים ששומרים על אורח חיים אותנטי בדומה לאבותיהם.

עם זאת, רוב הישראלים שמחליטים להשקיע או להעתיק את מגוריהם לרומניה, יעדיפו באופן גורף לחיות בערים הראשיות כדוגמת קלוּז', יַאשִי, טִימִישוֹאַרָה וכמובן הבירה בוקרשט. בערים אלה אתם בוודאי תוכלו ליהנות מרמת חיים מתקדמת. הרחובות ירוקים והאוכלוסייה מסבירת פנים.

הקיץ הרומני נחשב מתון ונעים מאוד, כאשר המעלות הממוצעות נעות בין 23-29 מעלות בחודשי הקיץ. החורף לעומתו נחשב קר, זה כאשר המעלות הממוצעות נעות בין 3- ל- 5- מעלות בממוצע. אולם, יש לזכור כי הטמפרטורות משתנות בין האזורים השונים.

התנאים הנוחים, הרוגע שטבוע במדינה ואנשיה, השוני מהלחץ במדינות המערב – הם לא פעם הגורמים העיקריים שמייחדים את רומניה מיתר מדינות אירופה. ההילוך השונה והסבלני יותר גורם ללא מעט ישראלים להעתיק את חייהם אליה. זאת גם עקב מדיניות המחירים הנמוכה הנהוגה במדינה בנוגע לנדל"ן, מוצרי מזון ומחיה באופן כללי.

עם זאת, רוב הישראלים יבחרו לקבל את הדרכון הרומני-אירופי קודם כל בשל ההטבות שיספק להם, כמו למשל – כרטיס מעבר חופשי בין מדינות אירופה ו/או היתר שהייה ועבודה במדינות המערב המתקדמות.

משרד עו"ד הגירה לרומניה – צרו קשר

משרדנו מתמחה בתחום הגירה לרומניה. אנו נוכל לערוך עבורכם את כלל המסמכים לאזרחות הרומנית באופן מקצועי ומאורגן. משרדנו עומד בקשר רציף עם הרשויות הרומניות בכל הנוגע להליכי ההתאזרחות, ויוכל לספק לכם את האזרחות בדרך הנוחה והיעילה ביותר.

צרו קשר

 • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

Scroll To Top